Warta 2:0! Pani Prezes w PZPN? (Galeria)

Warta Poznań pokonała dzisiaj Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, która miała szanse na pozycję wicelidera I ligi piłkarskiej, 2:0 (0:0). Gole dla Zielonych zdobyli pięknym strzałem w górny narożnik bramki Piotr Giel (51), po podaniu  Wojciecha Trochima i Trochim po podaniu… Giela spokojnym plasowanym uderzeniem w 57 minucie. Zieloni przerwali gościom passę sześciu zwycięstw z rzędu.

– W pierwszej połowie zawodnicy otrzymali inne zadania jak wcześniej, a po przerwie wrócili do swoich poprzednich obowiązków – powiedziała prezes sekcji piłkarskiej Warty Izabella Łukomska – Pyżalska. – Wygraliśmy i punkty cieszą. Budujemy drużynę długofalowo i awans wcześniej, czy później przyjdzie.

Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska

Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska.

Prezes Izabella Łukomska – Pyżalska przyznała, że złożyła swoja kandydaturę do zarządu PZPN.

– Skupiałabym się na I lidze, jak nie będzie silnej I ligi to i ekstraklasa będzie słaba – powiedziała Izabella Łukomska – Pyżalska.

Z kolei w drugim dzisiejszym meczu Dolcan Ząbki pokonał Polonię Bytom 4:1. Kwadrans po pierwszym gwizdku Polonia objęła prowadzenie po strzale Dawida Cempy i Ślązacy mogli mieć nadzieję na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie – tym bardziej, że korzystny wynik utrzymali do przerwy. Jednak w drugiej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Już w 50. minucie wyrównał Bartosz Osoliński, który 17 minut później zapewnił też ekipie Dolcanu prowadzenie. Gol Macieja Tataja na 3:1 padł w 83. minucie, a w 88. ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania.

W sobotę prowadząca w tabeli Flota Świnoujście rozgromiła na wyjeździe ŁKS Łódź 7:1. Piłkarze znad Bałtyku wiedzą, jak zwyciężać efektownie w Łodzi. W ostatniej kolejce sezonu 2010/11 wygrali na stadionie ŁKS 5:1. Tym razem okazali się jeszcze surowsi dla tego rywala. Wprawdzie do przerwy prowadzili tylko 2:1, ale w drugiej połowie zdobyli aż pięć bramek.

Na dorobek strzelecki gości złożyły się dwa trafienia Sebastiana Olszara oraz po jednym Piotra Kieruzela, Ensara Arifovica (byłego piłkarza ŁKS), Krzysztofa Bodzionego, Sebastiana Zalepy i Bartłomieja Niedzieli. Jedyny gol dla gospodarzy padł po strzale z rzutu karnego Pawła Kaczmarka.

W ostatnich 15 meczach 1. ligi (licząc cztery z poprzedniego sezonu) Flota, która w środę awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, zanotowała aż 14 zwycięstw i jeden remis – 1:1 na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Tymczasem ŁKS kontynuuje fatalną serię. Po raz ostatni ten zespół wygrał u siebie ponad rok temu, 30 września 2011 roku, jeszcze w ekstraklasie, z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Sezon pierwszej ligi łodzianie zaczęli od wygranej 2:1 w Katowicach z GKS, ale w dziesięciu następnych spotkaniach zdobyli tylko trzy punkty.

Najciekawiej w 11. kolejce zapowiadało się starcie w Krakowie, gdzie Cracovia w obecności prawie 10 tysięcy widzów zmierzyła się z Zawiszą. Oba zespoły spotkały się już po raz drugi w tym sezonie. 11 sierpnia w 1/16 finału Pucharu Polski Cracovia wygrała w Bydgoszczy 2:0.

W ligowej potyczce na swoim stadionie „Pasy” znowu okazały się lepsze, tym razem 3:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Vladimir Boljevic (z rzutu karnego), Bartłomiej Dudzic i Edgar Bernhardt, a dla gości – Paweł Zawistowski z karnego.

W tabeli Flota z 31 pkt wyprzedza wicelidera Zawiszę już o siedem punktów. Cracovia pozostała na czwartym miejscu, ale do drugiej lokaty – również premiowanej awansem – traci tylko punkt.

Warta Poznań –  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Giel (51), Wojciech Trochim (57).

Warta: Adrian Lis – Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak (76. Daniel Ciach), Maciej Wichtowski, 6Rafał Kosznik – Tomasz Magdziarz, Łukasz Grzeszczyk, Alain Ngamayama, Wojciech Trochim, Michał Jakóbowski (46. Piotr Giel) – Bartłomiej Pawłowski (86. Adam Mójta).
Termalica: Sebastian Nowak – Dalibor Pleva, Jakub Czerwiński, Michał Nalepa, Łukasz Pielorz –  Krzysztof Kaczmarczyk (78.Łukasz Szczoczarz), Krzysztof Lipecki (59. Andrzej Rybski), Vojtech Horváth, Emil Drozdowicz, Piotr Ceglarz –  Jan Pawłowski (61. Damian Piotrowski).

Żółte kartki: Mysiak, Trochim – Rybski.
Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa).

Wyniki meczów 11. kolejki:

Arka Gdynia – Miedź Legnica                           1:0 (1:0)

Bogdanka Łęczna – Kolejarz Stróże               1:0 (1:0)

Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz        3:1 (1:0)

ŁKS Łódź – Flota Świnoujście                          1:7 (1:2)

Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz          4:0 (3:0)

GKS Katowice – GKS Tychy                              1:0 (1:0)

Okocimski Brzesko – Olimpia Grudziądz     0:0

Warta Poznań – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0)

Dolcan Ząbki – Polonia Bytom                4:1 (0:1)

Tabela

1.Flota Świnoujście                                      11               31          23- 3

2.Zawisza Bydgoszcz                                    11               24          24- 6

3.Termalica Bruk-Bet Nieciecza              11               24         19-10

4.Cracovia Kraków                                       11               23          18-11

5.Arka Gdynia                                                 11              17          12- 7

6.Miedź Legnica                                             11               16          14-12

7.GKS Tychy                                                    11               16            9- 9

8.Warta Poznań                                        11                 15          18-16

9.Olimpia Grudziądz                                     11              15           14-12

10.Bogdanka Łęczna                                    11               15           13-15

11.GKS Katowice                                            11              14          15-15

12.Dolcan Ząbki                                             11               13          15-16

13.Kolejarz Stróże                                         11               13          13-16

14.Sandecja Nowy Sącz                              11                12         10-24

15.Stomil Olsztyn                                          11               10         13-17

16.Okocimski Brzesko                                 11                   7         9-19

17.ŁKS Łódź                                                    11                   6        11-27

18.Polonia Bytom                                         11                   3          7-22