Koszykarze Tarnovii Basket pokonali Biofarm Basket Suchy Las

Prawie komplet publiczności w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym oglądał pierwszy mecz w sezonie 2015/16 drużyny Tarnovii Basket w III lidze koszykówki mężczyzn. Przeciwnikiem była młoda ekipa Biofarmu Basket Suchy Las.

Tarnovia Basket 2

Początek dla obu zespołów był mało udany. Niewiele skutecznych akcji i na koniec I kw. na tablicy rzadko spotykany w koszykówce seniorskiej wynik 8:8. Biofarm Basket to uzdolnieni młodzi zawodnicy, ale jeszcze juniorzy, także są w pewien sposób wytłumaczeni takim mało efektownym początkiem, ale drużyna Tarnovii Basket, która chce walczyć o awans do wyższej ligi w kolejnych domowych meczach na taki słaby start nie może sobie pozwalać.

Lepiej obie drużyny zaprezentowały się w drugiej kwarcie. Trójki Jacka Łukomskiego dały Tarnovii  kilkupunktowe prowadzenie. Rywal odpowiadał jednak tym samym, był też skuteczny z osobistych i po 20 min. Tarnovia prowadziła tylko 29:24.

Trzecia i początek czwartej kwarty to najlepszy okres gry dla gospodarzy, którzy wymuszali straty, a skuteczny Jacek Łukomski dodał kolejne trójki i Tarnovia w 34 minucie meczu prowadziła 55:37. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy i odniosą oni pewne zwycięstwo. Kolejne 5 minut to mogło jednak odmienić losy meczu. Tarnovia przegrała ten okres gry 0-15 i goście mieli nawet szansę w ostatniej minucie na doprowadzenie do remisu. Jednak dwukrotnie ich rzuty za trzy nie doszły do celu, a w odpowiedzi Bartłomiej Gubernat trafił rzut osobistym, a za chwilę rzutem równo ze syreną ustala wynik meczu na 58:52.

Gościem specjalnym na meczu był Mieszko Włodarczyk, specjalista koszykarskiego freestyle, półfinalista programu „Mam Talent”. Patronem meczu była firma Idealogistic Verhoeven z Tarnowa Podgórnego.

Kolejny mecz w Tarnowie Podgórnym Tarnovia rozegra 5 grudnia (g. 17.00), a przeciwnikiem będzie Kosz Pleszew.

Tarnovia Basket – Biofarm Basket Junior Suchy Las 58:52 (8:8, 21:16, 19:9, 10:19)

Tarnovia: Łukomski 12, Antczak 9, Gubernat 9, Eichert 6, Piazdecki 6, Bartkowski 6, Kurach 2, Milczyński 2, Rzeczkowski 2, Janowski 2, Jakubowski 0, Niepoń 0.

Biofarm Basket: Ryżek 14, Rybakowski 14, Waraczyński 8, Leszczyński 7, Waszczyk 6, Tomaszewski 3, Pawlak 0, Giżyński 0.