Pięciosetowy szlagier we Wrześni. Lepszy Ślepsk (GALERIA)

W meczu na szczycie siatkarskiej I ligi APP Krispol Września musiał uznać wyższość rywali z Suwałk. Pełne trybuny zobaczyły pięciosetowy, zacięty pojedynek. Wrzesiński klub pierwszy raz przeprowadził transmisję video na żywo na kanale YouTube. Jutro pucharowe starcie obu ekip.

Kripsol 06

Pierwsza partia pojedynku zdecydowanie należała do mocno zmotywowanych gospodarzy. APP Krispol prowadził od początku do końca. Na przerwie technicznej prowadzili 8:6. Chwilę później punktowe ataki Jasińskiego i Dobosza dały bezpieczną przewagę 14:8. Kolejne piłki również dla wrześnian (16:9, 18:11, 22:14). Prowadzenie w meczu przypieczętował blokiem Marcin Iglewski (25:18).

Pewna wygrana nieco uśpiła czujność gospodarzy. Po przerwie inicjatywę przejęli siatkarze z Suwałk. Ataki Rudzewicza i Zapłackiego wyprowadziły Ślepsk na czteropunktową przewagę 8:4. Pomarańczowi nadal nie mogli złapać rytmu z początku meczu. Rywale uciekali (12:6, 15:8, 17:10, 21:14). Próby pogoni nic nie dały. Druga odsłona 25:17 dla gości. Remis 1:1.

W trzeciej partii walka bardziej wyrównana. Po wymianie punkt za punkt na technicznej prowadził lider z Wrześni 8:7. Jednak ponownie skuteczne bloki Ślepska pozwoliły odwrócić losy seta. Przy stanie 15:16 goście zdobyli kolejne cztery oczka z rzędu. Po tym ciosie APP Krispol nie zdołał odrobić strat (20:25). Gracze w niebiesko-białych strojach objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Kolejny set na najwyższym poziomie. Obie ekipy zaserwowały pełnym trybunom emocje do końca. Tym razem początek dla gości (8:6). Jednak wrześnianie szybko dogonili za sprawą Dobosza (11:11). Po chwili już prowadzili po ataku Jasińskiego 14:12. Był to dopiero wstęp do kapitalnej końcówki. Winnik dał prowadzenie Ślepskowi przy stanie 19:18. Ale ostatnie zdanie należało do APP Krispolu (22:20, 23:21). Podwójny blok wrześnian zatrzymał gości i dał widzom tie-break (25:23).

W decydującym secie drużyny pokazały zaciętą walkę do końca. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście, którzy prowadzili (5:3, 7:4, 10:8, 14:12, 15:12). Dwa punkty dla Ślepska, jeden dla APP Krispolu. Kibice dziś nie mogli narzekać na poziom oraz brak emocji. Jutro ponownie zespoły spotkają się na parkiecie we Wrześni. O 17:00 mecz V rundy Pucharu Polski.

Skład wrześnian: Łukasz Karpiewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Błażej Szymeczko, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Michał Dębiec (libero) oraz Adam Banasiak, Marcin Iglewski, Michał Torzewski, Moustapha M’baye

Trener: Sławomir Gerymski

Skład gości: Jakub Urbanowicz, Vitalii Shchytkov, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Wojciech Winnik, Krzysztof Zapłacki i Krzyszof Andrzejewski (libero) oraz Tomasz Wasilewski, Kacper Gonciarz, Kamil Lewiński, Maciej Mednak,

Trener: Dmitrij Skoryy

7. kolejka 1. Ligi: APP Krispol Września –

2:3 (25:18,17:25, 20:25, 25:23, 12:15).

MVP meczu: Vitalii Shchytkov (Ślepsk Suwałki).