Mistrz poległ we Wrześni. APP Krispol wiceliderem!!! (GALERIA)

W spotkaniu 5. kolejki siatkarskiej 1. ligi wrześnianie pokonali u siebie Victorię Wałbrzych 3:0. W sobotę, 31 października trybuny wypełnione były po brzegi. Podopieczni Sławomira Gerymskiego awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Krispol Września 05

Spotkanie niepewnie rozpoczęli gospodarze. To goście wypracowali skromną przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:6), po autowym ataku Mateusza Jasińskiego. Ten sam zawodnik wyprowadził wrześnian na prowadzenie przy stanie 14:13. Siatkarze Sławomira Gerymskiego rozkręcali się z każdym punktem. Końcówka należała do Karpiewskiego i Dobosza (21:17). Wrześnianie nie oddali już seta (25:21).

Druga odsłona pod kontrolą pomarańczowych. Początkowo wyrównana walka (8:7), jednak wrześnianie szybko uciekli rywalom ponownie za sprawą Dobosza i Karpiewskiego (13:10). Kluczowe dwa oczka z rzędu dołożył Olczyk, a zagrywką straszył Zrajkowski (18:14). Mimo pogoni gośći APP Krispol postawił kropkę nad „i”. Egzekutorem były gracz Victorii Arek Olczyk (25:22).

Koncert APP Krispolu trwał w trzeciej, ostatniej partii. Od samego początku wypracowali sobie bezpieczną przewagę 7:3 (atak Błażeja Szymeczko). Victoria próbowała złapać kontakt. Udało im się dojść na jedno oczko (11:10). Na więcej nie pozwolili niesieni dopingiem pełnych trybun wrześnianie. Ponownie uciekli (20:15) i szybko przypieczętowali pewne zwycięstwo. Ostatni punkt padł łupem Damiana Dobosza. Trzy oczka dla APP Krispolu Września.

5. kolejka 1. ligi: APP Krispol Września – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

MVP meczu: Błażej Szymeczko (APP Krispol)

Skład wrześnian: Łukasz Karpiewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Błażej Szymeczko, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Michał Dębiec (libero) oraz Adam Banasiak, Mateusz Kamiński, Marcin Iglewski, Moustapha M’baye,

Skład gości: Sebastian Matula, Wiktor Macek, Bartosz Filipiak, Grzegorz Białek, Karol Szczygielski, Adam Smolarczyk i Marcin Mierzejewski (libero) oraz Tomasz Rutecki, Michał Superlak.