Siatkarski hit we Wrześni dla GKS-u Katowice (GALERIA)

W meczu na szczycie 1. ligi wrzesińscy siatkarze musieli uznać wyższość rywali. Przed licznie zgromadzoną publicznością APP Krispol przegrał z liderem 1:3 (15:25, 24:26, 25:22,13:25). GKS zapewnił sobie trzy punkty dzięki skutecznej i mocnej zagrywce.

APP Krispol Września  03

Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od samego początku dyktowali warunki gry. APP Krispol zdołał trzymać punktowy kontakt 7:9, kiedy to asem popisał się kapitan Mateusz Jasiński. Jednak kapitalną serię zagrywek zanotował GKS. W szczególności bohater seta Rafał Sobański. Na drugiej przerwie technicznej pomarańczowi tracili już sześć oczek (10:16). Ostatecznie lider wygrał do 15.

Po przerwie gospodarze wrócili na właściwe tory. Mocno podrażnieni przejęli inicjatywę prowadząc 8:6 po ataku Olczyka. Kolejne piłki to emocjonująca walka punkt za punkt. Kolejny czas to skromna przewaga gości 15:16. W samej końcówce wydawało się, że to APP Krispol wyrówna stan pojedynku. Niestety ku zaskoczeniu pełnych trybun wrześnianie nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Za to GKS przypieczętował partię za sprawą asa Butryna.

W trzeciej odsłonie podopieczni Sławomira Gerymskiego za wszelką cenę chcieli odwrócić losy pojedynku. Potrójny blok wrześnian dał trzypunktową przewagę przy stanie 7:4. Mimo pogoni GKS-u wrześnianie nie pozwolili wyrównać. Po punktach Adama Banasiaka APP Krispol schodził na przerwę z przewagą 18:15. Tym razem wicelider nie oddał jej do samego końca. Gospodarze złapali kontakt 25:22, w meczu 1:2.

W kolejnym secie od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Grzegorza Słabego. Szybko objęli prowadzenie 10:5. Pomarańczowi nie byli już tak skuteczni w ataku, goście uciekli na dziewięć oczek (7:16). Tej straty nie udało się odrobić. Set i trzy punkty dla lidera z Katowic. Po bardzo zaciętym i emocjonującym widowisku na szczycie APP Krispol Września przegrał u siebie 1:3.

Skład wrześnian: Łukasz Karpiewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Błażej Szymeczko, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Michał Dębiec (libero) oraz Moustapha M’baye, Mateusz Kamiński, Adam Banasiak, Wiktor Matuszak,.

Skład gości: Jan Król, Tomasz Kalembka, Rafał Sobański, Michał Błoński, Maciej Fijałek, Paweł Pietraszko i Bartosz Mariański (libero) oraz Łukasz Jurkojć, Karol Butryn, Maciej Naliwajko.

3. kolejka 1. ligi: APP Krispol Września – GKS Katowice 1:3 (15:25, 24:26, 25:22,13:25)

MVP meczu: Rafał Sobański (GKS)