SKF KS Poznań liderem III ligi siatkówki

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały we własnej hali derbowy pojedynek z UKS ZSMS II Poznań i zostały liderem III ligi. Mecz oglądał komplet publiczności, a kibice podopiecznych Zbigniewa Woźniaka wspierali swój zespół nieustającym dopingiem. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - UKS ZSMS II Poznań 04
Derbowy pojedynek w Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej zgromadził komplet publiczności, która była świadkiem znakomitej gry podopiecznych Zbigniewa Woźniaka. Siatkarki SKF KS Poznań w pierwszych dwóch setach wyraźnie zdominowały rywalki wygrywając 25:10 i 25:10 w zaledwie 38 minut.

W trzeciej partii zespół UKS ZSMS II Poznań postawili wszystko na jedną kartę i długo prowadzili w tej odsłonie. Jednak w końcówce tylko dzięki ogromnemu szczęściu SKF KS Poznań odwrócił losy seta i wygrał 27:25, a całe spotkanie 3:0.

– Seria złych wyborów rozgrywającej plus nieskuteczność w ataku, a uzupełniona błędami w obronie prawie zaprowadziła nas do czwartego seta. Tak naprawdę ambitną młodzież SMS Poznań dzieliła wyłącznie odrobina chłodnej głowy. Ten trzeci set musi być dla nas poważną przestrogą przed kolejnymi spotkaniami tego sezonu – mówił po spotkaniu Michał Sułkowski z SKF KS Poznań.

SKF KS Poznań – UKS ZSMS Poznań II 3:0(25:10, 25:10, 27:25)

SKF: Gapik, Kohut, Pachurka, Błędowska, Urbańska, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz Gębalska, Wawrzyniak, Patynek, Balicka.