Lech II Poznań wygrywa w Tarnowie Podgórnym

Drugi zespół Lecha Poznań pokonał kolejną przeszkodę w Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wygrali dziś w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią 3:0, a dorobkiem bramkowym podzielili się David Holman i Niklas Zulciak.

W poprzednim sezonie apetyty lechowej młodzieży były spore, ale skończyło się na porażce w okręgowym finale z Polonią Środa Wielkopolska. Tej jesieni wychowankowie Akademii przystąpili do rywalizacji już w trzeciej rundzie. Bez problemu pokonali zespół Wielkopolska Komorniki 4:0 i dziś w walce o najlepszą szesnastkę zmierzyli się z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Ivan Djurdjević ponownie w meczu pucharowym dał zagrać kilku zawodnikom, którzy z reguły grają w mniejszym wymiarze czasowym. W wyjściowym składzie pojawili się między innymi Krzysztof Gładosz, Lucas Guedes czy Filip Nawrocki. Spośród graczy pierwszego zespołu dziś szkoleniowiec miał do dyspozycji jedynie Davida Holmana oraz Niklasa Zulciaka i to właśnie oni przesądzili o awansie Kolejorza. Wynik meczu w 20. minucie otworzył Holman, w 69. minucie Zulciak wykorzystał podanie Wasielewskiego podwyższając prowadzenie, po czym na 10 minut przed końcem ponownie na listę strzelców wpisał się Holman.

Przeciwnika w 1/8 finału drugi zespół Lecha pozna w najbliższych dniach. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano jeszcze tej jesieni, na 21 października. Wiadomo jednak, że niebiesko-biali rozegrają swój pojedynek w innym terminie, bowiem tego dnia zmierzą się w zaległym meczu ligowym z Elaną Toruń (pierwotnie miał zostać rozegrany w najbliższy weekend).

TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE – LECH II POZNAŃ 0:3 (0:1)
Bramki: Holman (20′, 80′), Zulciak (69′)

Żółta kartka: Gawron

Lech II: Szady (80. Mleczko) – Orłowski, Dejewski, Nawrocki (46. Pawlicki), Rogala (80. Szubertowski) – Gawron, Guedes (70. Janasik) – Wasielewski, Holman Zulciak – Gładosz.