Uczniowie promują ,,Marynkę” przed całym światem


12-14 października odbędzie się konferencja  ,,Szkoła z wyobraźnią” organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W Poznaniu zawitają i zaprezentują się wówczas szkoły z całego świata – m.in. z Kanady, Tanzanii, Walii, Niemiec, czy Gruzji. Szkoły ponadgimnazjalne ze stolicy Wielkopolski reprezentować będzie Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny, a jej uczniowie przygotowali spot promujący ich placówkę.

042

Konferencja ,,Szkoła z wyobraźnią” jest przeznaczona głównie dla nauczycieli, dyrektorów szkół i pracowników oświaty. Jej celem jest prezentacja dobrych praktyk edukacyjnych dla budowania szkolnej społeczności. Podczas trzech dni konferencji zaplanowane są wykłady, prezentacje, panel dyskusyjny oraz pokazy. Imprezami towarzyszącymi będą koncerty muzyczne oraz ekspozycja na temat wyglądu i architektury szkół.

Wydarzenie składa się z pięciu modułów podzielonych na trzy dni. Konferencja zainaugurowana zostanie w Auli UAM, drugiego dnia zawita do CK Zamek, a zakończy się w Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. To właśnie ostatniego dnia w bloku ,,Cyfrowa szkoła” zaprezentuje się poznańska ,,Marynka”. Uczniowie klasy drugiej założonej w 1303 roku szkoły zmontowali z tej okazji promocyjny film pokazujący malowniczy gmach szkoły i atmosferę ją otaczającą.

– D0 produkcji filmu zgłosiliśmy się z własnej inicjatywy. W głowie każdego z nas od razu powstawała wspólna wizja na pokazanie ,,Marynki” w jak najlepszym świetle – taką jaką jest. Nie mieliśmy dużo czasu na zrealizowanie projektu, lecz dzięki współpracy zakończyliśmy go w tydzień. Nasz film upiększyły ujęcia z drona autorstwa Krzysztofa Rozmiarka. Montując nasz spot nie spodziewaliśmy się aż takiego efektu. W niespełna 20 godzin po umieszczeniu go w internecie zanotowaliśmy 2 tysiące wyświetleń. To zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania – ocenia pracę jeden z autorów i uczeń drugiej klasy czołowego poznańskiego liceum Filip Werner.

LO św. Marii Magdaleny mieści się przy ulicy Garbary i w tym roku świętuje 25-lecie reaktywacji. We wrześniu 1990 roku po 40 latach rozwiązania przez władze komunistyczne szkoła, z której wywodzi się między innymi Hipolit Cegielski, czy Karol Marcinkowski wróciła do działań i szybko znalazła się w czołówce poznańskich liceów.

Karol Jaroni

Dodaj komentarz