Mocny początek sezonu APP Krispolu (GALERIA)

W inauguracyjnym pojedynku siatkarskiej 1. ligi wrześnianie pewnie pokonali gości z Kęt 3:0. Rywale nawiązali walkę tylko w drugim secie. Podopieczni Sławomira Gerymskiego zapisali sobie pierwsze trzy punkty w sezonie 2015/2016.

Krispol Września 01

Pierwszy set ułożył się idealnie po myśli gospodarzy. Skuteczne, nawet pojedyncze bloki wrześnian (Dobosza, Olczyka, Iglewskiego) dały bezpieczną przewagę. APP Krispol grał swoje uciekając na osiem punktów (17:9). As Dobosza przesądził losy pierwszej partii (21:11). Goście z Kęt przegrali do 12.
Druga odsłona zdecydowanie bardziej wyrównana. Mimo prowadzenia wrześnian po ataku Jasińskiego 7:4, chwilę później to KPS przejął inicjatywę 8:7. Kęty prowadziły nawet pięcioma oczkami (15:10). Ku uciesze kibiców trener Sławomir Gerymski potrafił ponownie natchnąć APP Krispol. Wyrównali przy stanie 17:17. Do samego końca trwała zacięta walka. Pierwsza piłka setowa dla biało-niebieskich, ale to pomarańczowi okazali się lepsi 26:24. W meczu 2:0.
Jak się okazało trzecia i ostatnia odsłona pojedynku pod dyktando gospodarzy. Po punktowych atakach Iglewskiego schodzili na przerwę techniczną przy wyniku 8:5. Na kolejnej strata gości była już dwa razy większa (16:10). Asem popisał się kapitan Jasiński. Rywale nie odwrócili losów spotkania. APP Krispol Września pewnie wygrał na inaugurację swojego trzeciego sezonu na pierwszoligowych parkietach.

1. kolejka: APP Krispol Września – KPS Kęty 3:0 (25:12, 26:24, 25:20)
MVP meczu: Mateusz Jasiński (APP Krispol)

Skład wrześnian: Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Błażej Szymeczko, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Michał Dębiec (libero) oraz Adam Banasiak, Moustapha M’baye, Łukasz Karpiewski
Skład gości: Mateusz Błasiak, Damian Zygmunt, Bartłomiej Kluth, Jakub Czubiński, Jan Tomczak, Mateusz Bogus i Kacper Ledwoń (libero) oraz Kordian Szpyrka, Michał Toczko (libero), Kacper Chmielewski