Sześć bramek rezerw Lecha Poznań

Drugi zespół Lecha Poznań, trenowany przez Ivana Djurdjevici, wygrał trzeci mecz z rzędu w III lidze. Niebiesko-Biali pokonali Centrę Ostrów Wielkopolski aż 6:0!

Do dzisiejszego spotkania rezerwy przystąpiły w bardzo mocnym składzie. Oprócz czwórki, która regularnie gra w III lidze (Sanocki, Kurbiel, Zulciak, Holman), z pierwszego zespołu na boisku pojawili się również Maciej Gostomski oraz Abdul Aziz Tetteh.

Bramkarz Kolejorza po raz drugi w sezonie zachował czyste konto. Świetnie spisali się też pozostali zawodnicy na co dzień trenujący przy ulicy Bułgarskiej. Już po ośmiu minutach lechici prowadzili dzięki golom Kurbiela i Holmana. Tuż przed przerwą trzecie trafienie dołożył Sanocki, a w drugiej części lechici dorzucili szybko kolejne trzy gole. Hattricka skompletował Piotr Kurbiel.

Mimo świetnego wyniku, Ivan Djurdjević nie był do końca zadowolony z występu swojego zespołu: – Mecz nam się ułożył bardzo dobrze i w kolejnym meczu szybko prowadziliśmy 2:0. Pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie, mieliśmy sporo okazji, ale tylko jedna została wykorzystana. Po przerwie znowu ruszyliśmy wysokim pressingiem, udało nam się strzelić 3 kolejne bramki i w tym momencie skończył się mecz. Niestety, mieliśmy wynik 6:0, ale straciliśmy kontrolę nad grą i założeniami – ocenia krytycznie szkoleniowiec.

Po zwycięstwie Lech awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wszystkie pozostałe pojedynki 5. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zostaną rozegrane w sobotę. Następny mecz Kolejorz II rozegra za tydzień w Kleczewie i niewątpliwie będzie to szlagierowy pojedynek. Miejscowy Sokół do tej pory wygrał wszystkie cztery mecze strzelając rywalom aż 15 goli, tracąc przy tym jednego.

LECH II POZNAŃ – CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 6:0 (3:0)
5′ – 1:0 – Kurbiel, as. Orłowski
8′ – 2:0 – Holman, as. Sanocki
43′ – 3:0 – Sanocki, as. Kurbiel
51′ – 4:0 – Kurbiel, as. Zulciak
55′ – 5:0 – Janasik, as. Holman
62′ – 6:0 – Kurbiel, as. Sanocki

Żółte kartki: Dejewski, Zulciak

Lech II: Gostomski – Orłowski (46. Mateusz Spychała), Dejewski, Wojdak, Rogala – Tetteh, Janasik (70. Gawron) – Sanocki (62. Wasielewski), Holman, Zulciak – Kurbiel (70. Gładosz).