Warta Poznań – Polonia Środa Wlkp.: 3 bramki, 2 czerwone kartki, trener wyrzucony na trybuny

Warta Poznań w  drugiej kolejce spotkań III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pokonała u siebie Polonię Środa Wlkp. 2:1 (2:1).

Warta 5

Pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 13 minucie było blisko gola dla Polonii. Krzysztof Bartoszak potężnie uderzył z dystansu, ale piłka po odbiciu od poprzeczki bramki Warty opuściła boisko. Co się odwlecze… Minutę później goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Pawła Przybyłka przeciął „główką” Michał Stańczyk umieszczając futbolówkę w siatce. W 18 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Polonii. Po strzale Michała Ciarkowskiego piłka trafia w jednego z rywali i wyszła na rzut rożny. Zieloni protestowali domagając się rzutu karnego, bo według nich futbolówka trafiła zawodnika gości w rękę.

W 27 minucie Dawid Czerniejewicz podał do Łukasza Spławskiego ten odegrał piłkę do defensora Warty, który uderzył na bramkę rywali. Bramkarz gości Adrian Lis odpił co prawda piłkę, ale wobec dobitki Michała Ciarkowskiego był już bezradny.

120 sekund później było już 2:1 dla poznaniaków po pięknym strzale Spławskiego.

Początek drugiej połowy to przewaga Warty Poznań. Piłka nawet zatrzepotała w siatce rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Potem zrobiło się nerwowo. Były faule i kartki. W 71. czerwona kartkę otrzymał rezerwowy gracz Polonii. Na trybuny sędzia wyrzucił także trenera gości Mariusza Bekasa za wulgarne komentowanie decyzji arbitra. W 75 minucie czerwoną kartkę ujrzał Krystian Pawlak z Polonii.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił.

Warta Poznań – Polonia Środa Wlkp. 2:1 (2:1)

Bramki: dla Warty – Ciarkowski (27) i Spławski (29); dla Polonii – Stańczyk (14)

Kartki:   żółte – Kujawa (Warta); Borucki, Pawlak (Polonia); czerwone – Przybyłek (71). Pawlak (75) – obaj Polonia.

Warta: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Adrian Laskowski, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz (85. Nikodem Fiedosewicz) – Artur Marciniak, Łukasz Białożyt (68. Filip Brzostowski ) – Krzysztof Biegański (75. Gracjan Goździk), Jakub Solarek, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Polonia: Adrian Lis – Paweł Przybyłek (26. Adrian Błaszak, 65. Krystian Pawlak), Radosław Barabasz, Adam Borucki, Damian Buczma, Igor Jurga (46. Łukasz Przybyłek), Dawid Lisek, Michał Stańczyk, Piotr Fontowicz, Aleksander Giczela (46. Jędrzej Kujawa), Krzysztof Bartoszak.

Sędzia: Maciej Martyniuk.