Futsalistki UAM-u Poznań przegrywają z Munster, futsaliści UAM-u i UEP-u wygrywają swoje pojedynki o miejsca 9-16

Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu zbliżają się nieubłaganie do końca. W turnieju kobiet zawodniczki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przegrały spotkanie z Niemkami z Munster University 2:4 (1:2). W zmaganiach panów nasi reprezentanci wygrali swoje mecze i walczą dalej o miejsca 9-12. Jako pierwsi w półfinale mężczyzn zameldowali się Francuzi z Paris-Sorbonne University.

SONY DSC

SONY DSC

Niestety, zawodniczkom z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza nie uda się wywalczyć medali podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu. Zadecydowało o tym spotkanie z drużyną z Munster University, przegrane przez podopieczne Wojciecha Weissa 4:2.

Polki objęły prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Niemki wyrównały minutę później. Mecz był bardzo nerwowy. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy oba zespoły miały po pięć fauli. W 25. minucie Niemki sfaulowały i sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Niestety nie wykorzystała go Karolina Grześkowiak. Parę minut później sfaulowały Polki. Sztuka, która nie powiodła się naszym zawodniczkom, udała się Niemkom. Było 2:1 dla naszych rywali. 10 sekund przed końcem pierwszej połowy Polki miały sytuację w polu karnym. Nasza zawodniczka została sfaulowana, ale Polki znowu nie umiały wykorzystać rzutu karnego. Po dwudziestu minutach było 2:1 dla Niemek.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Polek. Już dwie minuty po przerwie na 3:1 dla Munster podwyższyła Joan Beckers. W 31. minucie bramkę dla zawodniczek UAM-u na 3:2 zdobyła Adrianna Sikora. Wszystko jeszcze było przed zawodniczkami UAM do wygrania… Niestety w 32. minucie Polki miały już na koncie pięć fauli i każdy następny oznaczał rzut karny. W 37. minucie Niemki wywalczy dla siebie rzut karny. Na bramkę na 4:2 zamieniła go Lena Gosewinkel. I takim wynikiem spotkanie się zakończyło.

Po spotkaniu trener UAM-u Wojciech Weiss przyznał, że głównym powodem porażki były niewykorzystane rzuty karne: – Mieliśmy mecz pod kontrolą. Potem popełniliśmy głupie faule i z tego były rzuty karne. Nie strzeliliśmy dwóch, a one strzeliły. I tak meczu niestety nie da się wygrać. Poznaniankom pozostał jeszcze jeden mecz w turnieju. Zmierzą się w nim z Catholic University of Leuven (BEL) (UAM, 16).

Natomiast w zmaganiach panów o miejsca 9-16 nasi reprezentanci pokonali swoich rywali. Odpowiednio futsaliści z Uniwersytetu Adama Mickiewicza wygrali z Norway School of Economics (NOR) 7:4, a zawodnicy Uniwersytetu Ekonomicznego z University of Lyon (FRA) 4:3. Po spotkaniu trener UEP Bogdan Sękowski nie był jednak zadowolony z jego przebiegu: Spotkanie moim zdaniem było za spokojne. Mieliśmy mnóstwo okazji z których do przerwy nie strzeliliśmy do żadnego gola. Wszystko, co padło to z karnych. Z gry zdobyliśmy tylko jedną bramkę po przerwie. To nam dało zwycięstwo. Generalnie mamy sytuacje strzeleckie, których nie wykorzystujemy.

Jako pierwsi do półfinałów w zmaganiach mężczyzn zameldowali się zawodnicy z University of Paris Pantheon-Sorbonne, którzy wygrali z University of Evry 5:0, prowadząc do przerwy 2:0. Po meczu bramkarz drużyny z Paryża Mostafa Yassine Mohammed powiedział: – Chociaż na papierze jesteśmy mocniejszą drużyną, to był wielki mecz. Pojedynek nie był dla nas łatwy. Jednak to my lepiej wykorzystaliśmy sytuacje podbramkowe.Do ciekawego pojedynku doszło między Istanbul University (TUR), a University of Minho (POR). Turcy po bardzo zaciętym meczu wygrali 5:4, eliminując tym samym z mistrzostw jednego z faworytów do końcowego sukcesu. W pozostałych pojedynkach ćwierćfinałowych Siberian Federal Univerisity (Rosja) zwyciężył z University of Split z Chorwacji 8:3, a Vern Univerisity of Applied Sciences (Chorwacja) pokonał University of Coimbra (Portugalia) 5:1.

W parach półfinałowych zmierzą się ze sobą faworyci, czyli University of Paris Pantheon-Sorbonne (Francja) z Vern Univerisity of Applied Sciences (Chorwacja) (UAM, 18:00), a także Siberian Federal Univerisity (Rosja) z Istanbul Univerisity (Turcja) (PP, 18:00).

Jutro w Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu w Poznaniu zakończą się zmagania w turnieju kobiet. Ceremonia medalowa udekorowania najlepszych drużyn rozpocznie się o godzinie 20. Serdecznie zapraszamy.

Maciej Wadowski

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu, 7 sierpnia 2015r.

Mężczyźni:

Miejsca 1-8

45        Uni of Evry (FRA) – Uni Paris Sorbonne (FRA)                                         0:5

48        18:00   PP       Istanbul Uni (TUR) – Uni of Minho (POR)                          5:4

49        18:00   UAM   Uni of Split (CRO) – Siberian Uni (RUS)                            3:8

50        18:00   AWF   VERN (CRO) – Uni of Coimbra (POR)                                5:1

Miejsca 9-16

43        PP       Poznan Uni (POL) – Uni of Lyon (FRA)                                          4:3

44        AWF   Adam Mickiewicz Uni (POL) – Norway SE (NOR)                        7:4

46        UAM   Ben Gurion University (ISR) – Technion IT (ISR)                          2:6

47        AWF   Armenian State Uni (ARM) – Uni of Munster (GER)                     4:4 (PEN. 4:3)

Miejsca 17-22

41        10:00   PP       Darmstadt TU (GER) – Istanbul TU (TUR)                         5:0

42        10:00   AWF   Sumy State Uni (UKR) – Brunel Uni (UK)                          10:1

Kobiety:

16        16:00   PP       Santarem PI (POR) – Trondheim BS (NOR)                        1:2

17        16:00   UAM   Adam Mickiewicz Uni (POL) – Munster Uni (GER)           2:4

18        16:00   AWF   Rouen Uni (FRA)- Ege Uni (TUR)                                      2:5