Dwie Polki awansowały do II rundy eliminacji turnieju ITF Powiat Poznański Open 2015

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota k. Poznania przed południem wystartowały eliminacje do turnieju głównego II Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ITF Powiat Poznański Open 2015. Awans do II rundy eliminacji wywalczyła już Joanna Dobrowolska.

Olga Bruzda
W eliminacjach do turnieju głównego II Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ITF Powiat Poznański Open 2015 startują 32 tenisistki z różnych stron świata. Polskę reprezentuje aż siedem zawodniczek: Dorota Szczygielska, Justyna Jegiołka, Joanna Dobrowolska, Olga Brózda (na zdjęciu), Katarzyna Kawa, Aleksandra Buczyńska i Elżbieta Iwaniuk.

Szybko do drugiej rundy eliminacji awansowała Joanna Dobrowolska, która pokonała Dorotę Szczygielską 6:1, 6:0.

Awans do drugiej rundy wywalczyła także  Justyna Jegiołka wygrała ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą 4:6, 6:4, 7:5.

Justyna Jegiołka: – Cieszę się bo pokonałam silną rywalkę. Dopóki trafiała ona pierwszym serwisem miałam spore problemy z dobrym returnem. W trzeciej partii Rebecca straciła pewność podania, a ja zaczęłam wchodzić agresywniej w drugie podanie. To dało mi punkty i w efekcie końcowe zwycięstwo.

Niestety, odpadła z kolei Olga Brózda z AT Angie Puszczykowo, która po trwającym godzinę i 25 minut meczu przegrała z reprezentantką Filipin Kathariną Lehnert 4:6, 1:6.

Natomiast Ukrainka z polskim paszportem Anastasia Shoshina po bardzo zaciętym, ponad dwugodzinnym spotkaniu uległa Niemca Katharinie Hering 6:2, 3:6, 3:6.

– Jestem zawiedziona, bo w ubiegłym tygodniu wygrałam z tą dziewczyną. Dzisiaj nie wychodził mi pierwszy serwis. Rywalka potrafiła to wykorzystać. W trzecim, decydującym secie wyrównałam na 3:3, ale potem nie potrafiłam odegrać jej pierwszego podania – powiedziała po meczu Shoshina.

Odpadły także Elżbieta Iwaniuk z AZS-u Poznań i Aleksandra Buczyńska.

Tylko jednego z siedmiu zaplanowanych na dziś spotkań nie udało się dokończyć. Z powodu deszczu został przerwany pojedynek Katarzyny Kawy z Ganną Poznikhirenko. Ukrainka wygrała pierwszego seta do 4, w drugim Polka przełamała podanie rywalki i prowadziła 3:0. Dokończenie spotkania jutro ok. godz. 13.00.
– Takie rozwiązanie jest nawet mi na rękę, bo dopiero dziś w nocy wróciłam z turnieju w Niemczech. Jestem więc trochę zmęczona – powiedziała Katarzyna Kawa.
Jutro losowanie drabinki głównej z udziałem czołowej tenisistki świata Angelique Kerber (początek o godz.13.30) –  więcej na ten temat  kliknij tutaj.