Lech zaczyna sezon porażki z Pogonią LIVE

W pierwszej kolejce sezonu 2015/2016 Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na Inea Stadionie z zespołem swojego byłego i zasłużonego trenera Czesława Michniewicza- Pogonią Szczecin. Dla zespołu trenera Macieja Skorży był to już trzeci mecz o stawkę w obecnym sezonie. Poprzednie dwa lechici wygrali, ale w tym meczu gra już nie jest tak efektowna i efektywna. Kolejorz przegrał po golach Zwolińskiego i Lewandowskiego. Strzelcem jedynej bramki dla mistrzów Polski był Darko Jevtić.

Lech _ Pogoń 17

Byłeś na meczu – poszukaj siebie na zdjęciu – kliknij tutaj

KONIEC SPOTKANIA

Lech przegrywa inauguracyjne spotkanie z Pogonią Szczecin. Następny mecz lechici zagrają już w najbliższą środę w eliminacjach do Ligi Mistrzów z FK Sarajewo.

90.min Kebba Ceesay po raz trzeci już wysyła futbolówkę na wycieczkę po IV trybunie.

89.min Znów na czas gra Jarosław Fojut.

86.min Darko Jevtić zagrał po ziemi w pole karne do Robaka, lecz ten nie zdołał stworzyć zagrożenia pod bramką Kudły.

85.min Do końca spotkania pozostało, już tylko 5 minut, a lechici atakują już całym zespołem na połowie gości. Wciąż bez skutków.

83.min Sędzia Kwiatkowski ukarał żółtą kartką Darko Jevticia.

82.min Znów Douglas dogrywał z rzutu wolnego do Kamińskiego i znów obrońca Lecha nie dosięgnął piłki. Lech wciąż przegrywa.

80.min Ostatnia zmiana w szeregach zespołu trenera Michniewicza. Karola Danielaka zmienia Takuya Murayama.

78.min Kibiców z siedzisk poderwał Kebba Ceesay swoim strzałem, lecz piłka poleciała ponad bramką. Zawodnicy Pogoni skrupulatnie wykorzystują każdą okazję do gry na czas.

75.min Do końca meczu pozostał już tylko kwadrans, a lechitom wciąż wiele brakuje to zdobycia gola chociażby na remis.

74.min Więcej zmagań sędziowskich niż czystej piłki nożnej oglądaliśmy w ostatnich minutach. Najpierw z boku boiska sędziowie uspokajali awanturującego się Patryk Małecki, następnie na czas chciał zagrać Kudła, a na koniec reprymendę usłyszał trener Kryształowicz.

70.min Żółtą kartkę za faul taktyczny na Pawłowskim obejrzał Mateusz Matras.

66.min Na murawie znów leży kontuzjowany jeden z zawodników gości. Tym razem ucierpiał Fojut, choć zdaje się, że problemy zdrowotne zostały już zażegnane.

64.min Zmiana w drużynie Pogoni. Mateusza Lewandowskiego zmienia Miłosz Przybecki.

63.min Rzut wolny z okolic 30.metra wykonał Barry Douglas, lecz piłka minęła się z bramką.

56.min Zamieszanie w polu karnym Jasmina Buricia. Bramkarza Lecha i Jarosława Fojuta rozdzielił sędzia Kwiatkowski.

53.min Po rzucie rożnym piłka wylądowała u Szymona Pawłowskiego, lecz następnie skrzydłowy Kolejorza uderzył znacznie wyżej poprzeczki.

48.min W sobotni wakacyjny wieczór na trybunach Inea Stadionu stawiło się 15 131 widzów.

47.min Z prawej strony dośrodkowywał Douglas, a główką wzdłuż bramki zgrał Kamiński. Żaden z lechitów nie znajdował się jednak wtedy w pobliżu piłki wynik wciąż pozostaje bez zmian.

46.min Lech Poznań rozpoczął drugą połowę z dwiema zmianami personalnymi. Po przerwie na boisko nie wyszli David Holman i Tetteh, a zmieniła ich dwójka wcześniej wspomnianych zawodników.

21:33 Zawodnicy obu drużyn zameldowali się już na placu gry, a do wejścia na boisko szykuje się Dariusz Formella i Denis Thomalla.

45+2.min Koniec pierwszej połowy. W tej części gry gra lechitów była bardzo niestabilna. Wiele strat w środku pola przeplatanych było z efektownymi zagraniami pod polem karnym gości. Po 45 minutach to jednak Pogoń prowadzi, a Lech musi zawalczyć o pierwsze zwycięstwo na drodze do obrony tytuły.

45.min Rzut rożny dla Lecha wywalczył ostatni nabytek Kolejorza- Tetteh. Do piłki podbiega Douglas, ale jego dośrodkowanie znów doskonale czytają defensorzy gości.

43.min Bramka, która daje obecnie prowadzenie drużynie trenera Michniewicza mocno podbudowała jego zawodników. Pogoń znów ustawiła się wysoko na połowie mistrzów Polski.

38.min 1:2 Gola dla Pogoni strzela Mateusz Lewandowski po strzale z główki.

37.min Kolejna podwójna porcja rzutów rożnych autorstwa Douglasa. Tym razem obrońca Kolejorza dogrywał z drugiej strony, ale znów nie przysporzyło to większych problemów obrońcom Pogoni.

34.min Na strzał spoza pola karnego zdecydował się także Abdul Aziz Tetteh, ale futbolówkę wyłapał golkiper Pogoni.

33.min Strzał z dystansu Szymona Pawłowskiego, który zbiegł z lewego skrzydła, lecz piłka poszybowała ponad bramką.

30.min Po połowie godziny gry inicjatywę nad spotkaniem w pełni przejęła drużyna mistrzów Polski. Goście starają się postawić na szybkie kontry, ale trudno jest odebrać lechitom piłkę.

25.min Darko Jevtić odkupuje swoje grzechy sprzed pięciu minut i trafia z główki do bramki Kudły po dośrodkowaniu Robaka. Lech odrabia straty i remisuje już 1:1.

25.min GOOOL dla Lecha!

22.min Żółtą kartką ukarany został David Holman.

20.min Dryblingiem w środek boiska z piłką wszedł Darko Jevtić, lecz chwilę później głupio stracił piłkę, a ta została posłana w ekspresowym tempie do wybiegającego na czystą pozycję Zwolińskiego. Młody napastnik gości swojej okazji nie stracił i posłał piłkę do siatki tuż obok Jasmina Buricia.

20.min Gol dla Pogoni.

17.min Akahoshi schodzi jednak z boiska z powodu kontuzji, a zmienia go powitany gwizdami na poznańskim stadionie Patryk Małecki.

15.min Dwa rzuty rożne wykonywane przez Barry’ego Douglasa i oba trafiły do Marcina Kamińskiego. Obrońca Lecha nie zdołał jednak stworzyć zagrożenie dla bramki Pogoni.

13.min Pierwsza składna akcja mistrzów Polski. Pawłowski zagrał w pole karne do Jevticia, a ten efektownie odegrał piętką do Robaka. Były zawodnik Pogoni uderzył jednak tuż obok lewego słupka Kudły.

10.min Na murawie leży Takafumi Akahoshi i potrzebna mu jest opieka medyczna. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomocnik Pogoni będzie zdolny do dalszej gry.

8.min Lech wciąż głęboko cofnięty na własnej połowie. Goście nie pozwalają jeszcze lechitom na zbyt wiele w środkowej części boiska.

2.min Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli stawić się na Inea Stadionie, a już do bramki Jasmina Buricia mógł trafić jeden z zawodników Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka uderzona głową odbiła się tylko od poprzeczki i i wróciła na plac gry.

1.min Sędzia Tomasz Kwiatkowski rozpoczął pierwszy mecz Ekstraklasy dla Lecha w obecnym sezonie.

Mistrzowie Polski rozpoczną natomiast w następującym składzie: Burić- Ceesay, Kadar, Kamiński, Douglas- Trałka, Tetteh- Holman, Jevtić, Pawłowski – Robak

Skład Pogoni Szczecin: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Nunes- R.Murawski, Matras- Danielak, Akahoshi, Lewandowski- Zwoliński.