II liga jeszcze nie dla Warty

Warta Poznań przegrała drugi baraż w Bytomiu 0:1. Tym samym straciła szansę na awans do II ligi, a zieloni mimo mistrzowskiego w swojej grupie sezonu, nie mogą zaliczyć go do udanych. Do awansu zabrakło tak niewiele- zwycięstwa, a zarazem tak wiele- triumfów nad wyraźnie silniejszą Polonią. Mecze barażowe pokazały, że zespół z Bytomia ma swoich szeregach znacznie mocniejszych i bardziej doświadczonych zawodników.

Lech -  Warta 20

Podopieczni trenera Bekasa polegli w Bytomiu w drugim barażu o II ligę. W pierwszym meczu znacznie lepszą drużyną była Polonia Bytom i także w rewanżu historia zatoczyła koło. Po wzorowo wykonanym rzucie karnym Jacka Broniewicza Polonia objęła prowadzenie w Bytomiu. Zawodnicy trenera Jacka Trzeciaka dowieźli awans do ostatniego gwizdka sędziego i to oni mogą teraz pić zmrożone wcześniej szampany.

W obu spotkaniach Warcie zabrakło siły, doświadczenia i zabójczej ofensywy. Taką mogą się pochwalić bytomianie, co zresztą udowodnili w Poznaniu wykorzystując stuprocentowe sytuacje i kontrolując całe spotkanie. Podobnie działo się to podczas rewanżu. Gospodarze dyktowali tempo gry i wykorzystali błąd defensywy Warty w postaci rzutu karnego.

Od 25. minuty spotkania szanse podopiecznych trenera Bekasa malały jeszcze szybciej z sekundy na sekundę. Wszelkie próby ofensywne były blokowane przez polonistów, tak jak ta Michała Ciarkowskiego z 47. minuty. Poznaniacy nie wykorzystywali również okazji ze stałych fragmentów gry. Dośrodkowania były często niecelne, lub przejmowane przez defensorów Polonii.

Trener Tomasz Bekas do 89. minuty marzył pewnie jeszcze o jakimś cudzie w Bytomiu, gdzie jego podopieczni zdołają odwrócić sytuację i wbiją 2 bramki doprowadzając do dogrywki. Tak się jednak nie stało, bowiem tuż przed ostatnią minutą podstawowego czasu gry kuriozalny błąd we własnym polu karnym popełnił Łukasz Brzostowski. Zawodnik zielonych próbował jeszcze ratować sytuację wślizgiem, ale trafił w nogi rywala. Sędzia główny tego spotkania- Paweł Pskit z Łodzi bez zastanowienia pokazał mu czerwoną kartkę.

Marzenia i jakiekolwiek szanse na awans do II ligi prysły i mimo 64 procent zwyciężonych meczów ligowych w tym sezonie Warta pozostaje w III lidze.

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: 25. Broniewicz (rzut karny)

Żółte kartki: 75. Grube, 87. Michalik – Marciniak 53′

Czerwona kartka: 89. Brzostowski

Polonia: Michalak- Trznadel, Broniewicz, Malec,  Mańkowski (80′  Walesa), Grube (83′  Mróz), Setlak, Michalak, Lachowski (70′  Krysian),  Michalik,  Cempa (64′ Zieliński)

Warta: Pawłowski, Siwek (62′  Fiedosewicz), Onsorge, Ngamayama, Czerniejewicz, Laskowski, Marciniak (58′  Łukaszyk), Brzostowski, Ciarkowski, Brylewski (46′  Goździk), Spławski