Lech – Pogoń 1:1. Zapis meczu

W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, niepokonany do tej pory Lech Poznań na własnym boisku zagrał z beniaminkiem Pogonią Szczecin w niedzielę o 17.00. Magnesem przyciągającym jest osoba Piotra Reissa, który po powrocie do Lecha znalazł się pierwszy raz w kadrze meczowej. Frekwencja na trybunach przekroczyła 30 tys. widzów. To wynik dobrego miejsca w tabeli.

90’+5′ Koniec meczu. Atak na fotel lidera nie powiódł się Lechowi. No i drugi mecz w lidze przy Bułgarskiej i drugi remis Lecha. Dzisiaj spowodowany fatalnym brakiem skuteczności piłkarzy Lecha.

90’+3′ Arboleda głową wprost w bramkarza. Znowu znakomite dośrodkowanie Węgra.

90′ Sędzia doliczył 5 minut

88′ Trwa napór Lecha

85′ Znakomita akcja Lecha, ale strzał piętą Murawskiego trafia w ręce bramkarza.

83′ Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego, ale Trałka głową obok bramki

82′ Wilk zmienia Możdżenia

80′ Reiss strzela piłka odbiła się od obrońców.

78′ Lovrencsics strzela broni Janukiewicz

76′ Golla debiutuje na Bułgarskiej. Jako piłkarz Lecha w lidze nigdy nie miał takiej okazji. Zastąpił Akahashi

75′ Reiss znakomicie dośrodkował do Możdżenia, a tan głową obok bramki

74′ Owacja na stojąco. Reiss wszedł na boisko zmieniając Toneva

73′ Trałka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Henriqueza głową ponad bramką

70′ Kontuzjowanego Traoera zastąpił Adrian Budka

69′ Andradina druga żółta karta (3. w sezonie) i czerwona w konsekwencji po taktycznym faulu na Henriquezie. Pogoń kończy mecz w dziesiątkę.

68′ Kocioł pod bramką Pogoni. Bereszyński kolejny piłkarz Lecha, który zmarnował znakomitą sytuację.

65′ Ślusarski zmieniony przez Bereszyńskiego

63′ Trałka po dośrodkowaniu Lovrencsicsa trafił w słupek

62′ Po dyskusjach i przepychankach kartki żółte Andradina  (2 w sezonie) i Tonev (1 w sezonie)

60′ Rogalski strzał z trzydziestu metrów na wprost bramki. Znakomita parad Buricia

59′ Traore zmienił Djousse

58′ Z rzutu wolnego z 30 metrów Lovrencsics obok bramki

57′ Po kontrze Frątczak zmarnował 100-procentową sytuację.

55′ Lech uzyskał wyraźną przewagę.

54′ Murawski niecelnie z ponad 20 metrów

52′ Tonev po krótkim rogu podał do Możdżenia, ale jego strzał został zablokowany i piłka wypadła za linię bramkową.

49′ Tym razem sytuację zmarnował Tonev. Lovrencsics podał do Możdżenia. Ten wpadł w pole karne podał do nieobstawionego na 10 metrze Toneva, a ten strzelił prosto w ręce bramkarza Pogoni.

46′ Drugą połowę rozpoczyna Pogoń Szczecin

45’+1′ Koniec bardzo dobrej pierwszej połowy meczu

45′ Sędzia doliczył jedną minutę

44′ Bartosz Ślusarski  żółta kartka (2. w sezonie) po ataku na nogi Frączaka z tyłu

41′ Lovrencsics z rzutu rożnego dośrodkował do Ceesaya. Ten strzelił głową nad poprzeczką

38′ Lech przejął inicjatywę w meczu

35′ Ostry strzał Lovrencsics zza pola karnego tuż nad poprzeczką

34′ Ślusarski pokazał jak nie powinien grać napastnik. Tragiczny błąd. Ceesay podał piłkę na wolne pole do Ślusarskiego, ten minął bramkarza i mając pustą bramkę posłał piłkę w boczną siatkę.

29′ Lovrencsics z rzutu wolego dośrodkował do Ceesaya. Ten z ośmiu metrów głową w doskonałej sytuacji posyła piłkę obok bramki.

27′ Andradina doskonałe dośrodkowanie na głowę Frątczaka. Znakomita parada Buricia po strzale głową zawodnika Pogoni.

23′ Z rzutu wolnego z 26 metrów strzelał Trałka piłka po uderzeni w mur wyszła na róg.

20′ Pogoń zdecydowanie groźniejsza w pierwszych minutach meczu pod bramką Lecha

18′ Andradina bezpośrednio z rzutu rożnego uderzył na bramkę. Burić wybił na trzeci rzut rożny.

17′ Groźnie po rzucie rożnym Frączakowi w ostatniej chwili piłkę wybija Ceesay

16′ Niecelny strzał Kolendowicza zza pola karnego. Pogoń gra wysoko, nie dają rozgrywać Lechowi piłkę.

10′ Bramka na konto Buricia. Edi zagrywa daleką piłkę ze skrzydła do Djousse (2 bramka w sezonie), który głową z… 16 metrów lobuje fatalnie interweniującego na linii pola karnego Buricia.

6` Rzut rożny dla Lecha. Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Lovrencsicsa, który podaje do Henriqueza a ten zagrywa idealnie na głowę Ślusarskiego (3 w sezonie). Najskuteczniejszy napastnik Kolejorza uderza w krótki róg i piłka wpada do siatki Janukiewicza, który mógł się w tej sytuacji zdecydowanie lepiej zachować.

3` Kontratak Pogoni i obrońcy Lecha blokują uderzenie Djousse zza pola karnego.

2` Z prawej strony pola karnego dośrodkowuje Kolendowicz i Wołąkiewicz w ostatniej chwili uprzedza Frączaka. Było groźnie.