Warta zremisowała w Wągrowcu z Nielbą

W ostatnim meczu III ligi  gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolska Warta Poznań sezonu 2014/15 zremisowała w Wągrowcu z Nielbą 2:2 (1:0). Zieloni już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce. Na drodze do awansu zielonym staną teraz zwycięzcy grupy opolsko-śląskiej Polonia Bytom.

Warta - Nielba 69

W 37 minucie bliscy objęcia prowadzenia byli gospodarze, bo egzekwowali rzut karny. Bramkarz Bartosz Pawłowski obronił jednak strzał Dawida Jasińskiego. W 42 minucie było 1:0 dla Warty. Strzelcem bramki Adam Durowicz.

W 60 minucie Warta Poznań podwyższa prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Ciarkowski a pięknym wykończeniem głową popisał się Wojciech Onsorge.

To chyba zbytnio uspokoiło poznaniaków, bo potem gospodarze zdobyli dwie bramki. Obie strzelił Kamil Kuzio.

Składy na mecz:

MKS Nielba Wągrowiec: 1. Karol Hermann – 3. Kacper Wierzbicki, 4. Dawid Chmielnicki, 6. Adrian Marchel, 7. Błażej Nowak, 9. Paweł Krauz, 11. Rafał Leśniewski, 15. Maciej Klawiński, 19. Miłosz Małachowski, 20. Patryk Polak, 21. Dawid Jasiński.

Rezerwowi: 12. Patryk Łagodziński – 17. Adam Urbański, 18. Kamil Kuzio.

Warta Poznań: 93. Bartosz Pawłowski, 3. Mateusz Wypych, 4. Wojciech Onsorge, 5. Adrian Laskowski, 8. Krystian Łukaszyk, 10. Franciszek Siwek, 15. Dawid Czerniejewicz, 18. Gracjan Goździk, 20. Michał Ciarkowski, 21. Miłosz Brylewski, 23. Adam Durowicz.

Rezerwowi: 12. Wojciech Fleischer – 13. Marcin Gałkowski, 14. Tomasz Koziorowski, 19. Adrian Szynka, 24. Mikołaj Marciniak, 26. Dariusz Wróblewski.

Na drodze do awansu zielonym staną zwycięzcy grupy opolsko-śląskiej. Szkoleniowiec Warty oglądał już starcie Polonii Bytom z Odrą Opole, ale nie ukrywa, że głównym źródłem wiedzy o Polonii będzie jej były zawodnik – Adrian Laskowski.

– Adrian zna tam sporo chłopaków i nie ukrywam, że na pewno nam pomoże w rozpracowaniu rywala – przyznaje trener Dumy Wildy.