Kolejorz wraca na fotel lidera LIVE

W 35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zwyciężył Pogonią Szczecin. Kolejorz potrzebował zwycięstwa, by w obliczu wygranej Legii utrzymać pozycję lidera.  Lechici zwyciężyli 1:0, a strzelcem bramki był Karol Linetty.

Lech - Pogoń 103

Zdjęcia z meczu cz. 2: kliknij tutaj
Poszukaj siebie w fotogalerii kibiców – kliknij tutaj

90+1.min KONIEC SPOTKANIA! KOLEJORZ ZWYCIĘŻA Z POGONIĄ SZCZECIN 1:0. Wystarczy już tylko zwyciężyć w dwóch ostatnich  kolejkach z Górnikiem Zabrze na wyjeździe (w środę), a następnie z Wisłą Kraków (w niedzielę), by lechici mogli cieszyć się z upragnionego mistrzostwa Polski.

90+1.min Ostatnie zmiana Lecha. Boisko opuszcza Szymon Pawłowski, a zmienia go Kebba Ceesay. Kolejorz konsekwentnie utrzymuje się przy piłce i zmusza rywali do biegania.

90.min Faul na Pawłowskim z boku boiska pod polem karnym Pogoni. Żółtą kartkę otrzymuje Akahoshi.

89.min Bardzo blisko tego był Muhamed Keita, który chciał powtórzyć swoją niesamowitą bramkę z meczu z Górnikiem Łęczna i uderzył z 30 metrów pod poprzeczkę. Jakimś cudem Dawid Kudła zdołał jednak przenieść futbolówkę ponad bramkę.

87.min Nieco słabszy fragment gry w wykonaniu Lecha. Napiera Pogoń. By spokojnie wygrać do spotkanie lechici powinni dobić teraz gwoździa do trumny Pogoni.

84.min Zmianą odpowiada trener Skorża. Muhamed Keita wbiega na plac gry zastępując Kaspra Hamalainena.

77.min Ostatnia zmiana w drużynie Pogoni. Sebastiana Murawskiego zmienia Marcin Listkowski. Trener Michniewicz ściąga w ten sposób obrońcę z żółtą kartką i wprowadza za niego 17-letniego napastnika.

72.min Wyrównana druga połowa w wykonaniu obu drużyn. Niby Lech atakuje, ale za wiele z tego nie ma. Oczywiście na tablicy wyników widnieje wynik 1:0 na korzyść lechitów, ale bezpieczniej dla Kolejorza byłoby podwyższyć wynik.

64.min Zmiany w szeregach obu zespołów. Kamil Wojtkowski wchodzi za Karola Danielaka, a trener Skorża wpuszcza na boisko Darko Jevticia za Zaura Sadajewa. Mimo kilku niewykorzystanych  sytuacji autorstwa Czeczena, napastnik otrzymał od kibiców salwę oklasków.

63.min Oblężenie bramki Pogoni. Tym razem z dystansu uderzał Pawłowski. Chwilę później ten sam zawodnik mógł się popisać doskonałą asystą wypatrując wbiegającego pod bramkę Hamalainena. Fin został przyłapany na pozycji spalonej.

60.min Efektowny drybling Sadajewa w pobliżu bramki Kudły. Czeczenowi nie jest chyba dzisiaj dane trafić do siatki gości…

56.min Zgrabna kontra w wykonaniu Kolejorza. Pawłowski zagrywa do Kownackiego, ten wbiega w pole karne i oddaje piłkę Hamalainenowi. Fin oddaje strzał na bramkę, który blokuje Sebastian Murawski.

47.min 27 538- tak prezentuje się dzisiejsza frekwencja.

2- tak wyglądałaby liczba strzelonych dzisiaj bramek autorstwa Lecha, gdyby swojej kolejnej stuprocentowej sytuacji nie zaprzepaścił Sadajew.

46.min Wracamy do gry. Jedna zmiana w drużynie Pogoni. Michała Walskiego zmienia Dominik Kun.

18.50 Kolejorz bez wątpienia spełnił oczekiwania kibiców. Lechici zagrali bardzo ładną pierwszą połowę zakończoną piękną bramką wychowanka klubu i odzyskali pozycję lidera w tabeli na żywo.

45+1.min Na lewym skrzydle piłkę otrzymał Sadajew. Czeczen inteligentnie podał do Pawłowskiego, który z impetem wpadł w pole karne. Z wielkimi problemami podał do niekrytego Linettego. Pomocnik „Kolejorza” z 14 metrów wpakował piłkę do siatki.

Lech - Pogoń 098

45+1.min GOOOOOOOOOOOOL! GOL GOL GOL GOL GOL!

45.min Sędzia dolicza minutę.

42.min Żółtą kartkę za brutalny faul na Dawidzie Kownackim ogląda obrońca gości – Sebastian Murawski.

40.min Tym razem ten stały fragment gry wykonywał Kędziora, lecz znów nie wynikła z tego żadna klarowna sytuacja.

39.min Znów kontruje Lech. Piętką do Pawłowskiego zagrywa Hamalainen, a skrzydłowy wbija w pole karne. Piłkę przechwytuje jednak Sebastian Murawski i wybija na rzut rożny.

36.min Ładna, składna i szybka kontra wykonaniu Kolejorza. Piłkę otrzymał Pawłowski i zakręcił obrońcami Pogoni przed polem karnym. Potem skrzydłowy lechitów uderzył, ale na straży stanął Kudła. Chwilę później z nieco bliższej odległości znów strzału próbował Pawłowski i znów paradą popisał się golkiper trenera Michniewicza.

34.min Krótka partyjka bilarda została właśnie rozegrana w polu karnym Lecha. Futbolówka odbiła się od Kędziory i Arajuuriego, a następnie trafiła pod nogi Rafała Murawskiego. Były kapitan Kolejorza znacznie jednak przestrzelił.

30.min Groźna sytuacja Pogoni. Rzut wolny na środek od bramki z 25 metrów. Strzelał Nunes, ale wspaniale obronił Gostomski wybijając piłkę na rzut rożny.

25.min Z prawego skrzydła piłkę dośrodkowywał Szymon Pawłowski, ale ta znów poleciała zbyt wysoko. Sytuację próbował ratować Sadajew składając się do efektownej przewrotki. Futbolówka  przeleciała jednak pole karne.

21.min Rzut wolny dla Lecha z boku boiska. Gdyby piłkę  dośrodkowywał Barry Douglas zagrożenie strzelenia bramki byłoby gwarantowane. W obliczu absencji Szkota dogrywał Pawłowski, który dzisiaj na trzy możliwe stałe fragmenty gry wszystkie zagrał niepoprawnie.

17.min Przed polem karnym Sadajew minął dwóch defensorów gości i uderzył z lewej nogi. Na niestety dla kibiców poznańskiej „Lokomotywy” Czeczen wciąż nie potrafi się wstrzelić. Lech napiera, ale Pogoń -póki co- szczęśliwie odpiera ataki podopiecznych trenera Macieja Skorży.

14.min Po nieudanym rzucie rożnym wybijanym przez Szymona Pawłowskiego strzału z dystansu spróbował Sadajew. Brodaty napastnik znów przestrzelił.

11.min Pierwsza groźna akcja w wykonaniu Pogoni. Dośrodkowanie przejął jednak Gostomski.

9.min Przed szansą otwarcia wyniku spotkania stanął Zaur Sadajew. Ofensywa Lecha nacisnęła na dwójkę obrońców Pogoni, a ci oddali piłę Kudle. Bramkarz Pogoni pomyłkowo zagrał piłkę do Hamalainena, a fiński pomocnik Lecha podał właściwie na pustą bramkę do Sadajewa. Czeczen wciąż jednak nie może się przełamać i uderzył w sam środek bramki, gdzie już czekał golkiper Pogoni naprawiając swój błąd.

3.min Agresywnie i pewni siebie zaczęli lechici. Pierwszy groźny strzał oddał już nawet Tamas Kadar, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramkarza Pogoni. Węgier zastępuje dzisiaj pauzującego za kartki Barry’ego Douglasa. Przed meczem wszystko wskazywało na to, że na tej pozycji zagra Luis Henriquez, ale ostatecznie Panamczyk nie znalazł się nawet w osiemnastce meczowej.

1.min Zaczynamy jeden z trzech ostatnich bojów o mistrzostwo Polski!

Lech - Pogoń 031

17.58 Obie jedenastki pojawiły się już na płycie boiska, a kibice powitali je głośno odśpiewując hymn Lecha.

Lech - Pogoń 032

17.54 Dla dwóch osób szczególnie związanych z Lechem, a obecnie reprezentującym barwy Pogoni Szczecin będzie to wyjątkowy mecz. Na stadion przy Bułgarskiej wracają Rafał Murawski, a także Czesław Michniewicz. Pierwszy z nich zdobył z Lechem Puchar Polski w roku 2009, a szkoleniowiec Pogoni wygrał to trofeum prowadząc Kolejorza w 2004 roku. Więcej przeczytasz tutaj: http://naszglospoznanski.pl/lech-pogon-jeden-z-ostatnich-krokow-do-mistrzostwa/

17.51 Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka, Linetty – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski – Sadajew

17.50 Pogoń Szczecin: Dudła – Frączczak, Golla, S.Murawski, Nunes – R.Murawski, Matras – Danielak, Walski, Akahoshi – Zwoliński

17.45 Witamy z trybuny prasowej Inea Stadionu. Znane są już składy zarówno gości jak i gospodarzy.