FBSerwis przedstawia nowy harmonogram odbioru odpadów


Wprowadzenie 8 czerwca nowego i bardziej efektywnego harmonogramu wywozu odpadów komunalnych z dzielnic Grunwald i Rataje, to nie jedyne zmiany, które zapowiada firma FBSerwis. Spółka poza systematycznym poprawianiem jakości usług bierze także udział w działaniach ekologicznych i edukacyjnych dla społeczności lokalnej, a także angażuje się w projekt naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

FBserwis 4

Nowy harmonogram ma na celu przede wszystkim poprawienie jakości usług poprzez lepsze dostosowanie częstotliwości odbioru odpadów, zapewnienie większej dostępności do nieruchomości oraz zwiększenie efektywności pracy brygad tj. sprawniejszej logistyki i przypisania stałych ekip do tras odbioru odpadów.

–Wniosek jaki skierowaliśmy do ZM GOAP o zgodę na wdrożenie nowego harmonogramu podyktowany jest przede wszystkim interesem naszych klientów i chęcią podnoszenia jakości naszych usług – mówi Rafał Ratajczak, Kierownik Kontraktu FBSerwis. – Informacje przekazywane nam przez mieszkańców m.in. Grunwaldu oraz nasze własne analizy zaowocowały nowym harmonogramem, który ma zwiększyć częstotliwość odbioru odpadów oraz ponieść efektywność naszej pracy – dodaje.

Każdy właściciel nieruchomości sektora otrzyma pismo od FBSerwisu z informacją o nowym rozkładzie odbioru śmieci, który wejdzie w życie od 8 czerwca 2015 roku. Wszelkie szczegóły znajdą się na stronie internetowej: www.fbserwis.pl/odbior-odpadow-w-poznaniu/harmonogram

– Uprzejmie prosimy aby mieszkańcy Grunwaldu zajrzeli na naszą stronę lub zweryfikowali załączony dokument i wprowadzili obowiązujące terminy do swoich kalendarzy. Na terenie nieruchomości, których to dotyczy – obowiązek wystawienia pojemników spoczywa na właścicielach posesji – przypomina Ratajczak.

W odpowiedzi na głosy mieszkańców przekazane zostaną także dodatkowe zestawy kodów kreskowych, które należy naklejać na worki wystawiając odpady segregowane i odpady zielone.

Odzyskać rzekę

W czerwcu FBSerwis przyłącza się do akcji „Woda jest najważniejsza” Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Celem wydarzenia wspólnych działań spółki i Fundacji jest oczyszczenie i oddanie do użytku mieszkańcom pobliskich osiedli uroczego, lecz obecnie bardzo zanieczyszczonego terenu nad rzeką Główną.

FBSerwis postanowiło przystąpić do dynamiczne rozwijającej się akcji sprzątania dna wód i brzegów strumieni, rzek, jezior, stawów na terenie aglomeracji poznańskiej. Istotą całego cyklu „Woda jest najważniejsza” jest oczyszczanie akwenów i ich okolic z często zalegających tam odpadów (tj. puszki, butelki czy opakowania), ale również ze śmieci wielkogabarytowych (opony, części mebli, sprzęty AGD).

– Po raz kolejny chcemy swoimi działaniami zachęcić mieszkańców Poznania do bezpośredniego wpłynięcia na poprawę jakości ich najbliższego otoczenia. Chcielibyśmy, by ludzie częściej brali sprawy w swoje ręce w sytuacjach, gdy jest to możliwe, gdyż przynosi to korzyść zarówno im samym jak i środowisku naturalnemu – mówi Joanna Błauciak z Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody.

Akcja „Woda jest najważniejsza” na rzeką Główną będzie inauguracją cyklu działań ekologicznych i edukacyjnych oraz innych atrakcji dla wszystkich mieszkańców Poznania.

Ile odpadów wytwarza miasto

Projekt „Modelowanie przestrzenne w gospodarowaniu odpadami komunalnymi” jest realizowany w Instytucie Geoekologii i Geoinformacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dotyczy on monitorowania ilości odpadów powstających na obszarze dużych miast oraz prognozowania ich ilości z uwzględnieniem zarówno czasu, jak i przestrzeni. W projekt może włączyć się każdy mieszkaniec miasta. Z początkiem roku 2015 ruszyły nowe badania, które pozwolą uszczegółowić informacje odnośnie ilości odpadów wytwarzanych bezpośrednio w gospodarstwach domowych. Projekt dotyczy jednego z najtrudniejszych obecnie zagadnień związanych z ochroną środowiska, a mianowicie racjonalnej i efektywnej gospodarki odpadami komunalnymi.

Spółka FBSerwis, jako ekspert w branży odpadowej postanowiła wspomóc swoim doświadczeniem oraz możliwościami technologicznymi badania akademickie. – Postanowiliśmy dołączyć do prac nad projektem i mamy nadzieję na owocną i długofalową współpracę z Instytutem. Ciekawi jesteśmy także wniosków, które przyniosą prowadzone badania i na pewno wykorzystamy je w ulepszaniu naszych usług – podkreśla Ratajczak.

FBSerwis zaprasza do dzielenia się uwagami umożliwiającymi poprawę usług, zarówno za pośrednictwem ZM GOAP jak i przy wykorzystaniu kontaktu e-mailowego ze strony internetowej. Jednocześnie zaprasza do przyłączenia się do akcji ekologicznych i edukacyjnych wszystkich mieszkańców Poznania.

 

Dodaj komentarz