Warta Poznań – Pogoń Mogilno 3:1(2:0): zapis relacji LIVE

W inaugurującym spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Warta Poznań pokonała u siebie Pogoń Mogilno 3:1 (2:0). Gole dla zielonych: Laskowski, Brzostowski i ponownie Laskowski. Tym samym Warta wciąż lideruje w tabeli i wszystko wskazuje na to, że podopieczni trenera Bekasa powalczą w barażach o II ligę.

Podstawowe statystyki drużyn III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej: – zobacz tutaj

Warta 12

90+3.min Koniec meczu. Warta wygrywa z Pogonią Mogilno.

90.min Sędzia Uciński doliczył 3 minuty do podstawowego czasu gry.

84.min Ostatnia zmiana w szeregach Warty. Kontuzjowanego Spławskiego zmienił Adam Durowicz.

Warta 36

80.min Po raz drugi dzisiaj po stałym fragmencie gry rozgrywanym przez Wartę Poznań piłka wpadła do siatki. Znów dośrodkowywał Ciarkowski, ale tym razem piłkę głową do bramki skierował Adrian Laskowski. Warta bezpiecznie prowadzi 3:1.

80.min Gol dla Warty!

78.min  Rzut wolny dla warciarzy z okolic 25. metra. Uderzał Michał Ciarkowski i mało brakowało, a piłka zameldowałaby się w okienku bramki Huberta Świtalskiego. Ostatecznie Ciarkowski pomylił się o około metr z wycelowaniem i piłka minęła bramkę.

76.min Seria zmian w szeregach obu drużyn. Najpierw z boiska zszedł kapitan Pogoni – Maciejewski i Andrii Melnyk, a zmienił ich Kacper Mrozik i Damian Malczewski. Następnie w drużynie Warty boisko opuścił Franciszek Siwek, a na murawie zameldował się Dawid Czerniejewicz.

71.min Pierwsze zmiany w drużynie gospodarzy. Lekarstwem na słabszy fragment gry Warty mają być Gracjan Goździk i Miłosz Brylewski. Z boiska zeszli natomiast Brzostowski i Łukaszyk.

65.min Po stracie bramki inicjatywę przejęła już Pogoń Mogilno, a gospodarze zmuszeni są do gry z kontry. Jedną z nich wyprowadził Ciarkowski podając na wolną pozycję do Spławskiego. Ten dorzucił po długim rogu do Łukaszyka, ale u skrzydłowego Warty zabrakło zimnej krwi i strzał z pierwszej piłki poleciał wysoko nad bramką.

62.min Mimo tego, że zieloni zdecydowanie przeważali w drugiej połowie, pozwalają sobie na groźne kontry ze strony drużyny gości. Gola zdobył Przemysław Kędziora po strzale z główki z bliskiej odległości.

62.min Gol dla Pogoni.

55.min Trwa natarcie drużyny Warty. Wciąż brakuje jednak szczęścia pod bramką rywali, by podwyższyć wynik spotkania na 3:0.

46.min Zaczęła się druga połowa spotkania. Pogoń rozpoczęła z dwiema zmianami personalnymi. Od 46. minuty na placu gry pojawili się Wiktor Mrówczyński i Tomasz Gorgoń zmieniając Nawrockiego i Koplińskiego.

45.min Sędzia Łukasz Uciński zakończył pierwszą część spotkania. Do przerwy Warta prowadzi 2:0.

38.min Znów kombinacyjną grą spod pressingu uciekają warciarze. Podania na jeden kontakt i przepuszczenia piłki pod nogami to już dzisiaj chleb powszedni. Gra ofensywna Warty może się dzisiaj podobać.

31.min Piłkę z środka boiska inteligentnie rozprowadził Artur Marciniak, ta później trafiła do wybiegającego skrzydłem Fiedosewicza, ale jego dośrodkowanie było zbyt płytkie i futbolówka trafiła prosto do rękawic bramkarza.

25.min Po kombinacyjnej akcji Fiedosewicza z Ciarkowskim, ten drugi dorzucił piłkę w pole karne i strzałem z pierwszej piłki celnie akcję wykończył Filip Brzostowski. Warta Poznań prowadzi z Pogonią Mogilno 2:0.

Warta 19

25.min GOOOOOOL!

21.min Pierwszy rzut rożny dla gości, ale piłka została zdecydowanie za mocno dośrodkowana i przeleciała przez pole karne Warty.

16.min Znów bliski strzelenia bramki był zespół trenera Tomasza Bekasa. Tym razem uderzał Ciarkowski, ale bramkarz Pogoni obronił ręką i uratował gości od straty drugiej bramki.

14.min Kibice Warty już podskoczyli z radości po drugiej bramce dla zielonych, ale… sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany.

Warta 11

12.min Po rzucie rożnym piłkę po ziemi posłał Michał Ciarkowski, a później przepuszczona pod nogami dwóch warciarzy trafiła do Adriana Laskowskiego. Ten nie dał szans bramkarzowi Pogoni i umieścił piłkę w siatce.

12.min Goooool!

6.min  W pierwszych minutach meczu oba zespoły prowadzą wyrównaną walkę. Piłkę na połowie przeciwnika stara się rozgrywać Warta, ale za każdym razem brakuje dokładności przy wykończeniu akcji.

1.min Pierwsza groźna sytuacja spotkania. Z lewej strony zaatakowała Pogoń i po błędzie obrońców Warty Przemysław Kędziora znalazł się w sytuacji strzeleckiej tuż przed pustą bramką. Piłka jednak skozłowała  tuż przed zawodnikiem Pogoni i uciekła z pola karnego Bartosza Pawłowskiego.

17.00 Zaczynamy!

16.57 Obie jedenastki wychodzą już z tunelu i witają się z kibicami na środku boiska.

IMG_0648

16.50 Zawodnicy obu drużyn zeszły już z boiska, a trybuny powoli się zapełniają.

16.44 W barwach zielonych zagrają natomiast: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosiewicz – Adrian Laskowski, Artur Marciniak – Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Rezerwowi: Mateusz Filipowiak, Dawid Czerniejewicz, Tomasz Koziorowski, Gracjan Goździk, Miłosz Brylewski, Adam Durowicz, Dariusz Wróblewski.

16.42 Pogoń Mogilno pod wodzą trenera Wiesława Borończyka rozpocznie mecz w składzie: Hubert Świtalski- Błażej Duszyński, Mirosław Maciejewski, Antoni Krajnyk, Andrii Melnyk, Przemysław Kędziora, Krzysztof Szmal, Emilie Thiakane, Mateusz Nawrocki, Karol Kopliński, Filip Jagielski.

Rezerwowi: Łukasz Szczepaniak, Kacper Mrozik, Damian Malczewski, Wiktor Mrówczyński, Tomasz Gorgoń, Damian Łuczak.

16.40 Na płycie boiska trwa już rozgrzewka obu zespołów, a my znamy skład aktorów dzisiejszego spektaklu. IMG_0647

16.30 Witamy z Ogródka przy Drodze Dębińskiej. Dokładnie za 30 minut sędzia główny Łukasz Uciński rozpocznie mecz 27. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Wartą Poznań i Pogonią Mogilno.