Pięć bramek rezerw Lecha Poznań

Drugi zespół Lecha Poznań pokonał ostatni zespół III ligi, Włocłavię Włocławek 5:0. Dwa gole w debiucie zdobył 16-letni Dawid Kurminowski.

Kurminowski

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu było wręcz obowiązkiem. Rywal rezerw z Włocławka w tym sezonie wygrał boiem tylko jedno spotkanie, kolejne zremisował, a wszystkie pozostałe przegrał tracąc ponad 80 bramek.

Mimo niżej notowanego rywala, do przerwy lechici nie potrafili udokumentować przewagi zdobyciem gola. Worek rozwiązał się dopiero po przerwie. Wynik otworzył Tomasz Dejewski, a chwilę później podwyższył Piotr Kurbiel. Na niespełna pół godziny przed końcem napastnika zmienił 16-letni Dawid Kurminowski. Młody snajper w ostatnich tygodniach strzelał bramki kolejno w zespole B2, B1 i drużynie juniorów starszych występujących w CLJ. Dziś zadebiurowała w rezerwach i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

– Wygrana cieszy, ale kilka mocniejszych słów musiało paść w przerwie. To był mecz debiutów. W bramce Adrian Szady i młodziutki napastnik Dawid Kurminowski. Występy mogą zaliczyć do udanych , Adrian na zero z tyłu, Dawid z dubletem w pierwszym meczu w seniorskiej piłce. To cieszy. Teraz skupiamy się już tylko na środowym finale Pucharu Polski ze Środą Wielkopolską. – posumował trener zespołu, Patryk Kniat.

Stawką środowego meczu będzie Puchar Polski okręgu poznańskiego. W lidze lechici pozostali na trzyecim miejscu w tabeli, wyprzedzające go Warta Poznań i Sokół Kleczew swoje mecze w tej kolejce dopiero rozegrają.

LECH II POZNAŃ – WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 5:0 (0:0)

Bramki: Dejewski (47′), Kurbiel (48′), Klichowicz (59′), Kurminowski (70′, 80′)

Adrian Szady – Maciej Orłowski, Antonijs Cernomordijis, Tomasz Dejewski, Kamil Szubertowski – Marcin Gawron, Wiktor Witt (63. Vladislavs Fjodorovs) , Piotr Rymar (46. Kamil Jóźwiak) – Mateusz Klichowicz (73. Dawid Juchacz) , Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel  (63. Dawid Kurminowski).