900 osób po COVID-19 skorzystało do końca ub. roku z rehabilitacji stacjonarnej


„Od maja do końca 2021 roku największą liczbę pacjentów wymagających tego rodzaju wsparcia przyjęli specjaliści w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. Ponad połowa wszystkich świadczeń udzielona w ramach stacjonarnej rehabilitacji pocovidowej miała miejsce właśnie w tym podmiocie. Skorzystało z nich 512 pacjentów, na których rehabilitację wielkopolski oddział NFZ przekazał ponad dwa miliony złotych” – poinformował NFZ.

Wskazał też, że ponad 15 proc. pacjentów korzystających z rehabilitacji stacjonarnej leczonych było w Centrum Rehabilitacji w Osiecznej, a na trzecim miejscu pod względem liczby pacjentów leczonych po przejściu COVID-19 znalazł się Szpital Wojewódzki w Poznaniu. Kolejne placówki to „Ars Medical” w Pile i Centrum Rehabilitacji w Górznie.

„W sumie, z rehabilitacji stacjonarnej w Wielkopolsce skorzystało 900 pacjentów. Za wszystkie świadczenia WOW NFZ przekazał placówkom ponad 4 mln zł. Najwięcej placówek (7), które zadeklarowały udział w programie stacjonarnej rehabilitacji pocovidowej, mieści się w subregionie poznańskim, cztery podmioty przyjmują pacjentów w subregionie leszczyńskim, a dwa w pilskim. W subregionie kaliskim również cztery placówki wykazały gotowość prowadzenia rehabilitacji dla osób po przechorowaniu COVID-19, ale trzy z nich nie wykazały w rozliczeniu ani jednego pacjenta, a czwarty zadeklarował, że przyjął tylko jednego ozdrowieńca. Żaden realizator nie zgłosił się w subregionie konińskim” – podał NFZ.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz