Playme Cup: wielkopolscy faworyci nie zawodzą

Lutowa odsłona turnieju „Playme Cup” rozgrywanego w Parku Tenisowym Olimpia, pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego” nie przyniosła wielu niespodzianek. W gronie zwycięzców dominowali zawodnicy z Wielkopolski, choć w kategorii 10-latków triumfował reprezentant UKS Piątki Wałcz.

Playme Cup

W pierwszej połowie lutego na kortach przy ul. Warmińskiej w Poznaniu odbyły się kolejne zawody dla dzieci do lat 10 w czterech kategoriach wiekowych. Rywalizację rozpoczęła kategoria czerwona. Wśród 19 uczestników do lat 8 najlepsza okazała się Amelia Paszun (Skórzewo). Drugie miejsce dla Piotra Wiśniewskiego (Koszalin). Brązowy medal zdobył Patryk Sarnowski (UKS Dwójka Zielona Góra), który po emocjonującym meczu o III miejsce pokonał Jakuba Szkodę (Warta Poznań).

Na otwarcie miesiąca do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników z grupy pomarańczowej. Zwycięstwo w tej kategorii odniósł Mateusz Lange (AZS Poznań), który w finale pokonał Alana Hapke (GTT Głogów). Trzecie miejsce dla Macieja Korbelaka (Kortowo Poznań), a IV lokata dla ambitnej Tosi Helińskiej (Promasters Szczecin).

Kategoria zielona chłopców została rozegrana 7-8 lutego. Wzięło w niej udział 13 zawodników, którzy stoczyli wiele zaciętych pojedynków. Ostatecznie złoty medal zawisnął na szyi reprezentanta UKS Piątki Wałcz – Mateusza Trojanowskiego. Srebro wywalczył zawodnik gospodarzy – Jędrzej Chęclewski (PTO Poznań), brąz dla Jasia Allecou (Kortowo Poznań). Czwarte miejsce zajął Sebastian Maranda (PKT Pabianice).

Ostatnią lutową imprezą w ramach Playme Cup były zmagania 5-6 latków. Siedmiu najmłodszych zawodników rywalizowało w niedzielę 8 lutego na mini kortach. Wśród nich po raz kolejny najlepszy okazał się Hugo Rytelewski (AZS Poznań), II miejsce dla Juliusza Stańczyka (MKT Łódź), a brązowy medal wywalczył Miłosz Mańkowski (Leszno)

Poniżej przedstawiamy terminy, w których będą rozgrywane poszczególne kategorie w marcu:

7 marca –     kategoria czerwona (7-8 lat),

8 marca –     kategoria pomarańczowa (9 lat),

14 marca –   kategoria zielona (10 lat),

15 marca –   kategoria niebieska (5-6 lat).

Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie do Parku Tenisowego Olimpia i wspaniałe emocje sportowe. Gratulujemy świetnych wyników i już nie możemy doczekać się kolejnej imprezy z Waszym udziałem.