770. urodziny Poznania


Świętowanie przez cały rok

– Urodziny miasta to okazja, która sprawiła, że Poznańskie Centrum Dziedzictwa postanowiło dedykować wiele różnorodnych atrakcji w ciągu całego roku właśnie temu wydarzeniu. Kluczowa jest wystawa czasowa „Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań”. Będzi ona opowiadać o ludności rodzime, ale też ludziach, którzy przybywali do Poznania przez osiem wieków i to miasto tworzyli – mówi dr Monika Herkt, dyrektor Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

W Bramie Poznania 22 kwietnia odbędzie się VII finał mistrzostw Debat Oksfordzkich o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, których tematem będą m.in. kwestie związane z lokacją stolicy Wielkopolski. Dzień później rozpocznie się wycieczka „Prawy do lewego – przeprowadzka na drugi brzeg”. Tematowi lokacji będzie poświęcona także Majówka w Bramie Poznania (1-3 maja) oraz letni cykl przyrodniczo-kulturalny „Rzeka Żywa”.

Na stronie internetowej Bramy Poznania można już odsłuchać podkast „Miasto czy miasto”.

30 kwietnia, a także 20 maja – czyli w Noc Muzeów – Trakt Królewsko-Cesarski zaprosi na spacery pod hasłem „Najważniejsza jest loka (liza)cja!”, podczas których będzie można nie tylko odwiedzić kluczowe dla historii Poznania miejsca, ale także poznać różne aspekty życia mieszkańców grodu Przemysła I.

30 czerwca w Galerii Śluza otwarta zostanie wystawa „Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań”. Wystawa ma na celu spojrzenie na rozwój miasta z perspektywy spotkań lokalnych i przybywających społeczności oraz jednostek. Często to właśnie dzięki tym spotkaniom dochodziło do kluczowych momentów rozwoju miasta.

Na stronie internetowej Galerii Śluza zostanie udostępniona wystawa online „Miasto jak się patrzy”.

Kolejne punkty programu obchodów rocznicy będą publikowane na stronach internetowych miasta oraz Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz