Lech podejmuje Górnika Zabrze

W najbliższą niedzielę, w 17. kolejce T-Mobile Ekstraklasy,  Lech Poznań podejmować będzie Górnika Zabrze. Początek meczu o godz. 15.30. W lipcu na Górnym Śląsku padł remis 1:1.

Kolejorz na stadionie przy Roosevelta prowadził do przerwy po golu Łukasza Teodorczyka. Zabrzanie wyrównali na początku drugiej połowy po trafieniu Mateusza Zachary i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Do niedzielnego starcia w lepszym nastroju podejdą zabrzanie. Górnik w poniedziałek wygrał na wyjeździe z Cracovią i awansował na miejsce tuż za podium. Lech z kolei stracił punkty w Gliwicach, gdzie przegrał z Piastem 2:3 i przewaga poznaniaków nad dolną połową tabeli stopniała do jednego punktu.

Podopieczni Macieja Skorży na swoim koncie mają obecnie 23 oczka i plasują się na 7. miejscu w tabeli. Zabrzanie legitymują się dorobkiem o 5 punktów bogatszym. Takim samym jak druga w tabeli, Wisła i zajmujący najniższy stopień podium, Śląsk. Krakowianom i wrocławianom górnicy ustępują jedynie gorszym bilansem spotkań bezpośrednich.