Warta Poznań – Ostrovia Ostrów: w sobotę o godz. 17

W sobotę, o 17:00 w meczu 4 kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Warta Poznań zagra u siebie z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Ostrovia, która w ubiegłym sezonie uplasowała się na 14 miejscu (o 6 „oczek” niżej niż Warta Poznań) i nie zdołała utrzymać się w II lidze. Relacja z meczu „minuta po minucie” tutaj.

warta

Jak wypadali Zieloni w starciach z Ostrovią w poprzednim sezonie rozgrywkowym?

W meczu 13 kolejki II ligi rundy jesiennej spotkanie Warty z Ostrovią zakończyło się remisem 1:1. Gola z rzutu karnego strzelił wówczas Grzegorz Rasiak.
W meczu 30. kolejki II ligi rundy wiosennej Zieloni wygrali na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 3:2. Dwie bramki dla Zielonych zdobył Michał Ciarkowski, a jednego gola – kapitan Alain Ngamayama.

Jak radzi sobie Ostrovia w obecnym sezonie?

Po trzech ostatnich kolejkach podopieczni trenera Piotra Konstanciaka plasują się na 5 miejscu tabeli z siedmiopunktowym dorobkiem. Jak dotychczas, dwa razy odnieśli zwycięstwo, a raz zremisowali. Początek rundy ostrowianie rozpoczęli wysoką wygraną na własnym boisku z Włocłavią Włocławek – 4:0, kolejny mecz – tym razem na wyjeździe, z Victorią Września – skończył się remisem 2:2. W ubiegłym tygodniu Ostrovia pokonała w meczu domowym Polonię Środa Wielkopolska 2:1. Do wyróżniających się zawodników w tej rundzie na pewno można zaliczyć Tomasza Kempińskiego, który na koncie ma już cztery zdobyte gole (autor dwóch bramek w meczu z Włocłavią oraz dwóch bramek w meczu z Polonią) oraz Błażeja Cyferta.

Apel piłkarzy Warty do kibiców – czytaj tutaj.