Przed nami jeszcze dwa spektakle widowiska „Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi”


Widowisko „Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi” podczas 3 pierwszych spektakli obejrzało ponad 3000 widzów! Przed nami jeszcze dwa.

 

To jedyne w Polsce tego typu przedsięwzięcie, które perfekcyjnie łączy historię (w tym roku legendy i baśnie podpoznańskich miejscowości) z nowoczesną technologią (oświetlenie jak na koncertach sylwestrowych w największych miastach, do tego ekran LED o pow. 75 mkw. dynamizujący scenografię). Efekty pirotechniczne, wybiegające tuż przy trybunie konie w galopie, a przede wszystkim ludzie – ponad 200 aktorów i statystów, czasem odtwarzający kolejno kilka ról. Efekt? Owacje na stojąco i prawdziwe, szczere wzruszenia.

Mieszkańcy Murowanej Gośliny po spektaklu najczęściej wspominali, że są dumni, albo z tego, że tu mieszkają, że to właśnie tu, w ich mieście i gminie, powstają tej klasy widowiska, albo, że ich znajomi lub rodzina są zaangażowani w przedsięwzięcie. Przyjezdni, z okolicznych miejscowości, a także z Poznania, akcentowali, że dotąd nie spotkali się z tak oryginalnym połączeniem przedstawienia historii z nowoczesną technologią. Już na drugim spektaklu pojawiły się osoby, które… przyjechały drugi raz, ponieważ tak bardzo spodobała im się premiera.

– Świetna muza, bardzo dobre wykonanie, jestem naprawdę pod wrażeniem – mówił po spektaklu Tomasz „Titus” Pukacki (Acid Drinkers), którego syn także występował. Z kolei marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak (który był widzem spektaklu 19 lipca w sobotę) stwierdził, że co prawda skalą przedsięwzięcia oczywiście różnimy się od pierwowzoru, francuskich mistrzów widowisk plenerowych Puy du Fou, ale jakością już im dorównujemy.

Te wszystkie słowa, owacje, pozytywne recenzje i lawina gratulacji spowodowały, że organizatorzy i wszystkie osoby zaangażowane w przedsięwzięcie wreszcie mogły poczuć, że prawie rok pracy przyniósł wspaniały, naprawdę spektakularny efekt.

Widowisko „Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi” można obejrzeć jeszcze 25 i 26 lipca.

Po raz kolejny widowiska odwiedzą nie tylko zaciekawieni inicjatywą mieszkańcy aglomeracji i okolicznych gmin, ale też ważni goście. W piątek 25 lipca gościć będziemy Prymasa Polski Abp. Wojciecha Polaka.

Teren Starego Probostwa, na którym odbywa się widowisko, znajduje się w pobliżu stacji kolejowej Murowana Goślina – Zielone Wzgórza. Wystarczy przejść spacerkiem 300 metrów, oddalając się od zabudowań.

Szynobus jest optymalnym środkiem komunikacji na spektakl. Pociąg specjalny z Poznania rusza o godz. 20.20, powrotny o godz. 23.40. Natomiast widzowie przyjeżdżający z kierunku Wągrowca mogą korzystać z pociągów według normalnego rozkładu, a na ich powrót przewidziano (w piątek) opóźnienie pociągu, który rusza z Poznania o godz. 22.52. Dla widzów poruszających się samochodami dojazd do parkingów jest oznaczony od obwodnicy Murowanej Gośliny. Osobom niepełnosprawnym organizatorzy zapewniają możliwość dojazdu na parking zlokalizowany tuż przy trybunach i kulisach.

Na Stare Probostwo zapraszamy jednak już wcześniej! W dniach spektakli będą na Państwa czekały atrakcje od godz. 16.00: średniowieczne miasteczko, zawody łucznictwa konnego, atrakcje dla dzieci, możliwość posilenia się. Bilety do kupienia w punktach CIM, system bilety24.pl, Biblioteka Miejsca w Murowanej Goślinie (plac Powstańców Wielkopolskich), a także w dniach spektakli przy wejściu na trybunę od godz. 19.00.

fot. Tomasz Mizgier, Piotr Cybichowski

Dodaj komentarz