49. Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz”. Medal naszego dziennikarza!!!

W sobotę na przystani Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego w Kiekrzu odbyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym.

Wpław przez Kiekrz 8

W mistrzostwach dziennikarzy III miejsce zajął współpracujący z „Naszym Głosem Poznańskim” red. Jerzy Laskowski.

Przypomnijmy, że pływackie zmagania rozpoczęły się 2 lipca w Margoninie, a następnego dnia kontynuowano je w Wolsztynie. W Kiekrzu popularny wśród pływaków cykl zbiegł się z 49. edycją Międzynarodowego Maratonu „Wpław przez Kiekrz im. Stanisława Garczarczyka”. Kierski maraton jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, a swoją nazwą przypomina postać znanego wszystkim kibicom sportowym szefa działu sportowego „Gazety Poznańskiej”, redaktora Stanisława Garczarczyka, który był pomysłodawcą i organizatorem pierwszych maratonów.

Zmagania długodystansowców poprzedziły 8. Mistrzostwa Wielkopolski Ratowników WOPR. Rywalizowali oni na dystansie 1500 m. Zwyciężył Michał Czech. Dzielni ratownicy zabezpieczali później inne wyścigi, wśród których najważniejszy był 49. Maraton „Wpław przez Kiekrz im. Stanisława Garczarczyka”. Uczestniczący w nim pływacy mieli do pokonania 7500 m. W krajowej konkurencji najlepszy okazał się młody zawodnik poznańskiej „Warty” Arkadiusz Osses, którego zwycięstwo w żadnym momencie nie było zagrożone. Następnego dnia Osses zwyciężył w kolejnych zawodach cyklu Grand Prix w Cichowie. Patrząc na umiejętności i doskonałą formę triumfatora śmiało można przypuszczać, iż tegoroczne zawody będą przebiegać pod jego dyktando. Do zmagań na dystansie 3000 m w ramach czwartego wyścigu Grand Prix stanęło w Kiekrzu ponad 50-ciu zawodników z wielu regionów Polski. Najlepszym okazał się Marek Rother z Wrocławia. Do Kiekrza przybyli także policjanci, którzy konkurowali w wyścigu na 3000 m w ramach XIV Międzynarodowych Mistrzostw Policjantów oraz dziennikarze, aby powalczyć o miano najlepszego w ramach 44. Mistrzostw Polski Dziennikarzy. Miło nam poinformować, iż w mistrzostwach dziennikarzy III miejsce zajął współpracujący z „Naszym  Głosem Poznańskim” red. Jerzy Laskowski. Na zakończenie kierskiego święta pływania wszyscy chętni mogli wystartować w zmaganiach na dystansie 1500 m.