Warta Poznań przegrała z ŁKS Łódź

Trzeci letni sparing Warty przyniósł pierwszą porażkę. Po remisie z Pogonią Szczecin (1:1) i wygranej z Zagłębiem Lubin (1:0), tym razem zieloni ulegli innej drużynie z ekstraklasy, ŁKS Łódź 0:3. Przy stanie 0:2 Robert Janicki nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz nie wyglądał jednak tak, jak sugerowałby to wynik. W pierwszej połowie aż do 38. minuty było 0:0 i to zespół Piotra Tworka miał więcej okazji do tego, by objąć prowadzenie. Bardzo dobrą okazję po akcji Łukasza Spławskiego i Jakuba Kuzdry miał Robert Janicki, lecz z jego groźnym strzałem poradził sobie Dominik Budzyński. Groźnie z dystansu strzelał też Krzysztof Biegański.

Kluczowa była końcówka pierwszej części, w której dwa razy Tomasza Laskowskiego pokonał Pirulo. Hiszpan najpierw wykorzystał idealne dogranie Łukasza Piątka, a w drugiej sytuacji znalazł się sam przed bramkarzem Warty Poznań i skutecznie przerzucił nad nim piłkę.