21 mln zł w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020


Liczba rejonów pozostanie bez zmian – nadal będzie ich 13. Nie zmieni się też algorytm podziału środków. To, ile pieniędzy trafi do danego rejonu, zależeć będzie od tego, ile osób w nim mieszka, jaka jest jego powierzchnia i jaka jest wartość projektów zakwalifikowanych tam do głosowania.

– Takie rozwiązanie sprawdziło się w ubiegłym roku. Dzięki niemu zwiększyła się wtedy frekwencja oraz liczba złożonych projektów – podkreśla Patryk Pawełczak.

W tym roku pojawiła się jednak nowość: gdy po rozdzieleniu pieniędzy okaże się, że pula środków na dany rejon jest mniejsza niż 600 tys. zł, brakująca kwota zostanie przesunięta z rejonu, który dostał najwięcej.

Propozycje projektów (maksymalnie trzy) do zrealizowania w ramach PBO20 może zgłosić każdy mieszkaniec Poznania. Będzie można to zrobić od 1 do 31 maja 2019 r. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny w wersji elektronicznej lub papierowej) i w ciągu 3 dni dostarczyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 mieszkańców. Podpisy to kolejna nowość. Konieczność ich zebrania wynika bezpośrednio z przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym.

– W trakcie składania projektów poznaniacy jak zwykle będą mogli zgłosić się po pomoc i radę do odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta Poznania. Pomoc w zakresie pisania wniosków mogą zorganizować też rady osiedli – tłumaczy Patryk Pawełczak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz