201 dzieci z in vitro urodziło się w Poznaniu


Z programu mogą skorzystać mieszkające w Poznaniu pary, które do tej pory bezskutecznie starały się o dziecko. Muszą jednak spełnić kilka warunków, m.in. mieć udokumentowane wcześniejsze leczenie niepłodności, a wiek kobiety powinien mieścić się w granicach 20-43 lata.

– Światowa Organizacja Zdrowia definiuje niepłodność jako problem społeczny i ocenia, że boryka się z nim ok. 10 procent osób w wieku prokreacyjnym – mówi Joanna Olenderek, zastępczyni dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Szacujemy, że w Poznaniu mieszka ok. 180 tysięcy poznaniaków w wieku rozrodczym. To oznacza, że ok. 18 tysięcy mieszkańców miasta mierzy się z problemem niepłodności.

By uzyskać wsparcie z miejskiego budżetu, pary powinny wypełnić wniosek (dostępny na miejskiej stronie internetowej) i złożyć go w odpowiedniej placówce – jednej z trzech, które biorą udział w programie. To Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, oraz Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian 4.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz