Lech wygrał z bułgarskim Beroe Stara Zagora

W drugim sparingowym meczu na Cyprze Lech wygrał z bułgarskim Beroe Stara Zagora 3:1 (0:1) po bramce Kirilova dla Bułgarów oraz golach Dawida Kownackiego, Pawła Tomczyka i Marcina Robaka dla poznaniaków.

Podczas sobotniego sparingu Kolejorza z FK Ufa kontuzji nabawili się wprowadzani do składu Mihai Radut oraz Victor Gutierrez. Rumun doznał urazu mięśnia przywodziciela podczas rozgrzewki przed meczem, natomiast jego zmiennik-czyli właśnie młody Kolumbijczyk-ma problem z dwugłowym mięśniem uda. Raduta czeka tygodniowa przerwa w treningach. Nie wiemy jednak, jak długo potrwa przerwa od piłki Victora Gutierreza.

Dzisiejszy sparingpartner Kolejorza zmienił się na kilka dni przed rozegraniem sparingu. Pierwotnie poznaniacy mieli stanąć naprzeciw Rumunów reprezentujących barwy Concordi Chiajna. Miejsce spotkania również uległo zmianie. Podopieczni Nenada Bjelicy musieli zmienić na czas sparingu Paralimni na Larnake. Wszystko przez zły stan murawy w miejscowości, gdzie Lech rozgrywał pierwszy mecz kontrolny.

W pierwszej części spotkania więcej do powiedzenia mieli lechici, jednak do przerwy to poznaniacy mieli na plecach bagaż jednej bramki. W 44. minucie błąd w kryciu Dudki oraz Wasielewskiego wykorzystał Kirilov i Bułgarzy na przerwę schodzili w trochę lepszych humorach. Wcześniej szansę na otwarcie wyniku miał snajper Starej Zagory Mapuku. Jednak uderzenie do pustej bramki z pięciu metrów nie było tak łatwe dla Kongijczyka, jakby to mogło się wydawać. Kolejorz przez pierwsze 45-minut nie stworzył sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Na bramkę strzelał głównie aktywny przez cały swój pobyt na boisku Maciej Makuszewski oraz Dawid Kownacki.

Druga odsłona widowiska z początku nie różniła się wiele od tego, co mogliśmy zaobserwować przez pierwsze trzy kwadranse. Jednak nudę przerwał w 75-minucie sędzia, który nie mógł się zdecydować, czy bramka, którą zdobył Dawid Kownacki padła prawidłowo czy nie. Wpierw arbiter był przekonany, że gola być nie powinno. Jednak po protestach lechitów i konsultacjach z sędzią liniowym w końcu główny pokazał na środek boiska, uznając trafienie Kownackiego. Końcówka spotkania należała już w zupełności do zawodników z Poznania. Po podaniu Majewskiego z prawej strony do piłki doszedł Paweł Tomczyk i wychowanek Lecha wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Zabójczą końcówkę w wykonaniu podopiecznych trenera Nenada Bjelicy spuentował Marcin Robak, który dołożył trzecie trafienie.

Poznaniacy rozegrają jeszcze jeden sparing z węgierskim Ujpestem Budapeszt. Mecz odbędzie się 26 stycznia o godzinie 14 czasu polskiego.

KKS Lech Poznań – Beroe Stara Zagora 3:1 (0:1)
Bramki: 75.Kownacki, 88.Tomczyk, 90+Robak – 44.Kirilov
Lech Poznań: Putnocky – Wasielewski (65.Kędziora), Dudka, Bednarek (65.Kostevych), Wilusz – Tetteh, Gajos – Makuszewski (65.Majewski), Jevtić (65.Trałka), Pawłowski (65.Robak) – Kownacki (77.Tomczyk).