14 medali Polaków w sobotnich finałach PŚ w Poznaniu

Z kolei Witczak w kolejnych tegorocznych zawodach przekonał, że znakomicie odnajduje się w jedynce na 500 metrów. Kajakarz Energetyka Poznań wpadł na metę ex aequo z Portugalczykiem Fernando Pimentą, z którym w kwietniu wspólnie przygotowywał się do sezonu.  Partnerami Polskiego Związku Kajakowego są Lotto i Suzuki Motor Poland.

– Wiadomo, że jak w Szeged, przy pełnej obsadzie zdobywa się medal PŚ, to apetyt rośnie w miarę jedzenia. Płynąc ten bieg, na chwilę w połowie dystansu straciłem wiarę, ale na szczęście wrzuciłem tyle mocy, ile miałem. Pomógł wiatr w twarz, wydłużając finisz, i cieszę się z obrotu sytuacji – mówił Witczak, rodowity poznaniak, który liczy na udział i sukcesy w czerwcowych ME w Szeged.

Swój pierwszy, brązowy medal PŚ w olimpijskiej konkurencji K2 500 metrów wywalczyli kadrowi koledzy Witczaka. Lepsze od Jakuba Stepuna i Przemysława Korsaka były jedynie niemieckie osady. Piąte miejsce zajęli natomiast Wiktor Leszczyński i Wojciech Pilarz.

Łącznie Polacy zdobyli w sobotę aż czternaście medali (3 złote – 2 srebra – 9 brązowych). W niedzielę ostatni dzień PŚ w kajakarstwie w Poznaniu, pierwsze biegi na torze regatowym Malta od 8:30, a finały A z licznym udziałem Polaków od 10:34. Wstęp na zawody jest bezpłatny.