Akademia Judo


„Droga do zwinności” lub „droga ustępowania”. O czym mowa? Judo. Sztuka walki pochodząca z Japonii, powstała z modyfikacji jiu-jitsu w ten sposób, że usunięto z niej elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu, zastępując je nowymi. Sport, który uczy tego, jak pokonać przeciwnika od siebie silniejszego przez ustępowanie, zwinność i przede wszystkim myślenie. W Poznaniu i okolicach działa Akademia Judo, która wszystkiego tego uczy.

akademia Judo
Krótka historia, wypełnione trofeami gabloty
Mimo, że wszystko zaczęło się dopiero w roku 2009, to sukcesów Akademii Judo może pozazdrościć niejeden klub. Pierwszy w historii polskiego judo medal igrzysk olimpijskich osób niesłyszących Natalii Brzykcy, mistrzostwo Polski młodziczek Barbary Jopek, Kamili Busse i Sonji Liber, mistrzostwo juniorek młodszych i młodzieży Barbary Jopek, mistrzostwa Polski juniorek Joanny Witkowskiej, Kamili Busse i dwukrotnie Machnicki Vanessy – to tylko niektóre z sukcesów Akademii Judo.

Dla dzieci, dla dorosłych, dla sportowców, dla niepełnosprawnych

Akademia Judo pozwala na skuteczne oderwanie dzieci od komputerów. To szansa na rozwój fizyczny, naukę cierpliwości, sprytu, zwinności i podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Młoda, ambitna kadra trenerska z uprawnieniami i doświadczeniem w wyczynowym Judo z minimum czarnym pasem przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie już nawet przedszkolakom (już od drugiego roku życia). Dlaczego tak wcześnie? Bo jest to czas szczególnie mocno rzutujący na rozwój fizyczny w przyszłości. To wtedy mały człowiek poznaje swoje ciało, a sprzyjają temu ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przeskoki, biegi, przeciąganie, przepychanie, czołganie, czworakowanie i tym podobne ćwiczenia kształtują prawidłową postawę ciała i pomagają kontrolować masę ciała. Nauka bezpiecznego upadania przydaje się nie tylko na macie – jest to wiedza przydatna w niejednej nagłej sytuacji życiowej. W wieku szkolnym do treningów wprowadza się kolejne elementy judo (rzuty, trzymania), rozwija się szybkość, gibkość, zwinność i koordynację ruchową. Ale Akademia nie jest tylko dla ludzi młodych. Jest też dla osób chcących zachować swoją młodość poprzez dbanie o swoją kondycję i sprawność fizyczną – prowadzone są zajęcia dla dorosłych. Akademia Judo jest też sposobem na rehabilitację i ciekawe spędzanie wolnego czasu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i średnim. Trening pozwala im poprawić kondycję psychiczną, sprawność fizyczną, a przede wszystkim wpływa na poprawę pewności siebie i zdolności nawiązywania kontaktów. Jest szansą na wejście w normalne życie.

Możliwość sprawdzenia się w zawodach
Z racji tego, że Akademia Judo jest zarejestrowana w Polskim Związku Judo i Okręgowym Związku Judo w Poznaniu, uczestniczy ona we wszystkich ogólnopolskich zawodach, we wszystkich kategoriach wiekowych. Każda trenująca tu osoba otrzymuje więc możliwość sprawdzenia się w tych wszystkich imprezach, których rocznie jest około 30-40. Można więc sprawdzić się na tle innych osób próbujących swoich sił w judo, o podobnym stopniu zaawansowania.

Nie tylko Poznań

Co prawda, Akademia Judo najwięcej zajęć przeprowadza w różnych lokalizacjach Poznania, ale możliwość treningu istnieje też w innych miejscowościach (Buk, Czapury, Daszewice, Luboń, Mosina, Oborniki Wlkp., Opalenica, Puszczykowo i Wiry). Jeżeli więc ktoś myśli, że „to nie dla mnie, nie chce mi się dojeżdżać”, to wymówka ta traci na znaczeniu. Jeżeli mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, to najprawdopodobniej gdzieś niedaleko Ciebie Akademia Judo prowadzi treningi.

Jeśli zainteresowała Cię tematyka judo, koniecznie odwiedź stronę akademiajudo.pl, gdzie dowiesz się więcej.

Dodaj komentarz