Zobacz konsultacje selekcyjne kadr WZPN U-13 i U-16

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej powołał aż 60 zawodniczek na konsultacje selekcyjne do kadr regionu w kategoriach U-13 i U-16 prowadzone przez trenerki Annę Jankowską i Annę Gawrońską. Gościem specjalnym konsultacji, które odbywały się na obiektach Kotwicy Kórnik była trener reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon.

W zakończonym właśnie sezonie 2016/2017 dziewczęta z Wielkopolski zdominowały krajowe rozgrywki. Podopieczne Anny Jankowskiej zostały mistrzyniami Polski w kategorii do lat 13 (więcej tutaj), a zespół Anny Gawrońskiej dopiero czeka na swój finał. Natomiast w wielkim finale MP juniorek młodszych Medyk Konin (składający się głównie z kadrowiczek) uległ 1:2 zespołowi SMS Łódź i został wicemistrzem. Wydział Piłkarstwa Kobiecego WZPN rozpoczął przygotowania do nowego sezonu oraz zmian pokoleniowych i w minionym tygodniu zaprosił aż 60 piłkarek z całego regionu na konsultacje selekcyjne, które reprezentowały ponad 30 klubów z różnych stron Wielkopolski.

Trenerka Anna Jankowska omawia z zawodniczkami schemat gry Kadry Wielkopolski U-13.

Trenerka reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon na konsultacjach kadr WZPN.