Lech przegrywa z Jagiellonią 0:2

Lech Poznań w trzecim spotkaniu nowego sezonu ekstraklasy uległ na INEA Stadionie drużynie Jagiellonii Białystok 0:2. Obie bramki dla nowego lidera rozgrywek zdobył Konstantin Vassiljev. Spotkanie zobaczyło ponad 10 tys. kibiców, którzy pożegnali podopiecznych Jana Urbana gwizdami.

Lech Jagiellonia 38

LECH POZNAŃ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0:2 (0:0)
Bramki: Konstantin Vassiljev (61. minuta, 72. minuta – rzut karny)
Żółte kartki: Abdul Aziz Tetteh Tetteh, Lasse Nielsen – Fiodor Cernych
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 10396

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Lasse Nielsen, Robert Gumny (64. Robert Gumny) – Łukasz Trałka (75. Nicki Bille), Abdul Aziz Tetteh – Maciej Makuszewski (62. Dariusz Formella), Maciej Gajos, Radosław Majewski – Marcin Robak.

Jagiellonia Białystok: Martin Kelemen – Łukasz Burliga, Guti, Ivan Runje (42. Marek Wasiluk), Piotr Tomasik – Taras Romanchuk, Rafał Grzyb – Przemysław Frankowski (89. Karol Świderski), Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych – Maciej Górski (56. Karol Mackiewicz).

Był(a)eś na meczu Lech – Jagiellonia? Poszukaj siebie na zdjęciach (GALERIA): obejrzyj tutaj

Lech – Jagiellonia na zdjęciach (GALERIA): zobacz tutaj – kliknij

Jan Urban: – Nie możemy udawać, że nic się nie stało – początek jest bardzo zły: czytaj tutaj – kliknij

Michał Probierz, trener Jagiellonii: – Przełomem na pewno były zdobyte bramki: czytaj tutaj-kliknij.

godz. 22:25 – Koniec meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok 0:2. Piłkarzy Kolejorza żegnają gwizdy kibiców.

93. minuta – Jasmin Burić broni strzał Fiodora Cernycha

92. minuta – Maciej Gajos nie dochodzi do dośrodkowania Dariusza Formelli.

90. minuta – Sędzie główny dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89. minuta – Zmiana w zespole Jagiellonii. Boisko opuszcza Przemysław Frankowski, a wchodzi Karol Świderski.

87. minuta – Strzał Przemysława Frankowskiego zatrzymuje się na spojeniu bramki Lecha Poznań.

85. minuta – Dariusz Formella złapany przez obrońców Jagiellonii na pozycji spalonej.

82. minuta – Lasse Nielsen ukarany żółtą kartką za zatrzymanie rywala brutalnym faulem.

79. minuta – Nicki Bille Nielsen przegrywa pojedynek sam na sam z Marianem Kelemanem.

75. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Łukasz Trałka, a wchodzi Nicki Bille Nielsen.

75. minuta – Posiadanie piłki: Lech Poznań – 63. procent, Jagiellonia Białystok – 37. procent.

74. minuta – Strzał głową Łukasza Trałki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mija bramkę Jagiellonii.

72. minuta – Konstantin Vassiljev pewnym uderzeniem z jedenastu metrów pokonuje Jasmina Buricia. Jagiellonia Białystok prowadzi z Lechem Poznań 2:0.

71. minuta –  Zagranie ręką Lasse Nielsen i rzut karny dla Jagiellonii Białystok.

69. minuta – Jasmin Burić broni strzał Karola Mackiewicza.

66. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Jagiellonia kontroluje przebieg spotkania.

64. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Robert Gumny, a wchodzi Tamas Kadar.

62. minuta – Zmiana w zespole Lecha. Boisko opuszcza Maciej Makuszewski, a wchodzi Dariusz Formella.

61. minuta – Jagiellonia Białystok wychodzi na prowadzenie po bramce Konstantina Vassiljeva.

60. minuta – Spotkanie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok ogląda 10396 osób.

59. minuta – Strzał Radosława Majewskiego zza linii pola karnego zablokowany i rzut rożny dla Lecha.

57. minuta – Marian Keleman wyłapuje dośrodkowanie Radosława Majewskiego.

55. minuta – Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Marcin Robak zmarnował okazję do oddania strzału.

53. minuta – Radosław Majewskie wbiega w pole karne, ale został zatrzymany przez obrońców i rzut rożny dla Lecha.

52. minuta – Lech Poznań miał dwa rzuty rożne, ale nie zagroził bramce Mariana Kelemena.

50. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

48. minuta – Lasse Nielsen blokuje dośrodkowanie gości i rzut rożny.

46. minuta – Marian Kelemen wybija dośrodkowanie Tomasza Kędziory i rzut rożny dla Lecha.

46. minuta – Rozpoczyna Jagiellonia Białystok.

Koniec pierwszej połowy spotkania ekstraklasy Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:0.

45. minuta + 2 – Jasmin Burić wyłapuje zagranie do Rafała Grzyba w pole karne.

45. minuta – Sędzia główny dolicza do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

43. minuta – Jasmin Burić wyłapuje dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva z rzutu wolnego.

42. minuta – Zmiana w zespole Jagiellonii. Boisko opuszcza kontuzjowany Ivan Runje, a wchodzi Marek Wasiluk.

40. minuta – Marian Kelemen spokojnie broni strzał głową Marcina Robaka.

39. minuta – Cernych zatrzymuje faulem Makuszewskiego i rzut wolny dla Lecha.

38. minuta – Strzał Konstantina Vassiljeva zza linii pola karnego mija bramkę Lecha Poznań.

37. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

35. minuta – Ivan Runje potrzebuje pomocy lekarzy po upadku na murawę po starciu z zawodnikiem Lecha.

33. minuta – Jasmin Burić broni strzał Fiodora Cernycha zza linii pola karnego.

31. minuta – Obrońcy Jagiellonii wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z rzutu wolnego.

30. minuta – Fiodor Cernych ukarany żółtą kartką za zatrzymanie faulem Łukasza Trałkę.

27. minuta – Abdul Aziz Tetteh ukarany żółtą kartką za brutalne odebranie piłki rywalowi.

26. minuta – Obrońcy Jagiellonii wybijają dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego.

24. minuta – Obrońcy Lecha zablokowali strzał Macieja Gajosa.

22. minuta – Lasse Nielsen potrzebuje pomocy lekarzy po zderzeniu z Tomaszem Kędziorą podczas blokowaniu strzału rywala.

21. minuta – Jasmin Burić z trudem broni strzał Przemysława Frankowskiego.

18. minuta – Jasmin Burić wyłapuje piłkę po strzele głową Taras Romanczuka.

17. minuta – Strzał Tomasza Kędziory z 18. metrów mija bramkę Jagiellonii.

16. minuta – Obrońcy Jagiellonii wybijają dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego.

15. minuta – Fiodor Cernych zatrzymuje faulem akcje Lech i rzut wolny.

13. minuta – Strzał Marcina Robaka mija bramkę Jagiellonii.

12. minuta – Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego wybite przez obrońcę Jagiellonii i rzut rożny dla Lecha.

10. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska.

8. minuta – Ivan Runje blokuje strzał Marcina Robaka.

7. minuta – Spotkanie toczy się w środkowej strefie boiska. Zza linii bocznej Jagiellonia.

5. minuta – Maciej Gajos wybija z pola karnego dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva.

2. minuta – Jasmin Burić wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Lecha.

1. minuta – Zaczyna się spotkanie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Zaczyna Kolejorz.

godz. 20:30 – Spotkanie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski.

godz. 20:27 – Hymn Lecha Poznań i prezentacja zespołów.

godz. 20:00 – Zakończyło się pierwsze spotkanie 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia wygrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 3:0.

godz. 19:50 – Kilka statystyk i ciekawostek przed meczem Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok - ciekawostki

godz. 19:45 – Składy na mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok.

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Robert Gumny – Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka – Maciej Makuszewski, Maciej Gajos, Radosław Majewski – Marcin Robak.

Rezerwowi: Matus Putnocky, Tamas Kadar, Jan Bednarek, Dariusz Dudka, Dariusz Formella, Kamil Jóźwiak, Nicki Bille Nielsen.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Rafał Grzyb, Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych – Maciej Górski.

Rezerwowi: Damian Węglarz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus, Jacek Góralski, Karol Mackiewicz, Dmytro Chomczenowski, Karol Świderski.

godz. 19:30 – Lotto Ekstraklasa łączy kolejne miasta.

godz. 19:00 – Znamy skład Lecha Poznań na spotkanie z Jagiellonią Białystok.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok - skład 29072016

godz. 18:30 – Otwarto Strefę Rodzinną przed INEA Stadionem. Więcej o atrakcja (wystarczy kliknąć).