Kenijczyk Daniel Muteti został zwycięzcą 9. PKO Poznań Półmaratonu!

Kenijczyk Daniel Muteti został zwycięzcą 9. PKO Poznań Półmaratonu! Trasę pokonał w godzinę, trzy minuty i 44 sekundy. Najlepszy z Polaków Paweł Ochal zajął czwarte miejsce (1 godz., 6 min., 41 sek.). W kategorii kobiet wygrała Flavious Teresa Kwamboka z Kenii! Czas: 01:14:31! Druga była Marta Krawczyńska z Malborka, która dystans pokonała zaledwie 15 sekund wolniej, a trzecia Olga Ochal.

9. PKO Poznań Półmaraton 3

Największa impreza biegowa w Wielkopolsce – 9. PKO Poznań Półmaraton – za nami. Bieg ukończyło  11 351 zawodników. Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Muteti przebiegając metę w czasie 01:03:43. Najlepszą kobietą była Teresa Flavious Kwamboka uzyskując czas 01:14:31.

Najszybszym Polakiem okazał się być Paweł Ochal – zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu. Najszybszą Polką była Marta Krawczyńska.