Warta Poznań – Unia Solec Kujawski LIVE

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Warta Poznań, która zwycięstwo w tej lidze ma już zapewnione, zwyciężyła u siebie z Unią Solec Kujawski 3:1 po dwóch bramkach Adama Durowicza i Krystiana Łukaszyka.

Warta - Lech 34

90+3.min Koniec spotkania. Warta Poznań wygrywa z Unią Solec Kujawski 3:1. Strzelcami bramek byli Adam Durowicz (dwukrotnie) oraz Krystian Łukaszyk. Dla drużyny gości bramkę zdobył Marcin Janicki. Dla warciarzy minione spotkanie było dwunastym bez porażki.

90.min Sędzia główny spotkania przedłużył mecz o 3 minuty.

86.min Mocno bity rzut wolny przez Kamila Nytko, ale piłka odbiła się od muru i Filipowiak mógł spokojnie zainterweniować.

82.min Szykuje się ostatnia zmiana w drużynie trenera Bekasa. Brzostowski zmienia Wróblewskiego.

80.min Szybka odpowiedź Unii. Po doskonałym podaniu do Janickiego, napastnik gości uderzył obok bramkarza Warty i piłka zatrzepotała w siatce. 3:1.

78.min Krystian Łukaszyk zbiegł ze skrzydła i zewnętrzną częścią stopy uderzył do bramki gości. Warta prowadzi już 3:0.

78.min 3:0!

73.min Adam Durowicz uderzył zza pola karnego, a piłka podbiła się od nóg Łukaszyka. Następnie trafiła idealnie w okienko bramki Ostrowskiego.

73.min Gol dla Warty! 2:0!

65.min Miłosza Brylewskiego zmienia Mikołaj Marciniak.

64.min Odważny strzał zawodnika Unii. Z blisko 40 metrów przelobować bramkarza chciał Rafał Kubacki. Mateusz Filipowiak zdążył się jednak wrócić i złapać piłkę.

56.min Głębokie dośrodkowanie Durowicza w pole karne Ostrowskiego. Bramkarz Unii wybiegł do piłki i „ściągnął” piłkę z głowy Szynce.

53.min Właśnie kapitana Warty zmienia Gracjan Goździk.

52.min Żółtą kartkę obejrzał Artur Marciniak.

49.min Indywidualna akcja Miłosza Brylewskiego. Środkowy pomocnik zielonych wziął ciężar gry na swoje barki, obrócił się z piłką przed polem karnym i uderzył ponad bramką.

46.min Drugą połowę Warta rozpocznie z dwoma zmianami. Łukasza Spławskiego zastąpi 18-letni Adrian Szynka.

16.50 Warta Poznań, która od jedenastu kolejek jest niepokonana w III lidze, jest już oczywiście pewna gry w barażach o II ligę. Pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę 12 czerwca w Poznaniu. Zieloni podejmą Polonię Bytom albo Odrę Opole, czyli mistrza grupy opolsko-śląskiej.

45+1.min Koniec pierwszej połowy. Warta wygrywa do przerwy 1:0.

45+1.min Sędzia główny- Artur Rózga przedłuża pierwszą część gry o minutę.

44.min Żółtko ogląda także Adrian Laskowski za brutalny faul po prawej stronie od bramki Filipowiaka. Chwilę później ukarany został Łukasz Spławski za wybiegnięcie z muru przed gwizdkiem.

43.min Kamil Nytko ukarany żółtą kartką za przedwczesne wykonanie rzutu wolnego.

41.min Kouske Ikegami znów spróbował strzału z dystansu i po raz kolejny niecelnie. Unia Solec Kujawski wychodzi z cienia, choć wynik spotkania wydaje się niezagrożony.

36.min Na 20. metrze przed bramką Warty Adam Durowicz wykonał wślizg na Kouske Ikegami. Sędzia wskazał na rzut wolny, ale strzał został nie bez kłopotów obroniony przez Filipowiak.

31.min Zmiana w drużynie Unii. Z boiska schodzi kontuzjowany Łukasz Nowak, a zmienił go Marcin Janicki. Gościom pozostało już tylko dwóch zawodników na ławce.

27.min  Wzdłuż pola karnego Warty zagrał Dawid Janicki, ale nikt nie zamknął akcji.

24.min Zgrabnie z piłką przed polem karnym zabrał się Łukasz Spławski i wparował w szesnastkę gości. Następnie minął Ostrowskiego i uderzył na bramkę. Futbolówka zatrzymała się jednak na bramkarzu Unii.

21.min Pierwszy celny strzał gości. Łukasz Nowak zszedł do środka i uderzył dość słabo w sam środek bramki, gdzie na piłkę już czekał Mateusz Filipowiak.

18.min Kolejne zagrożenie ze strony zespołu Bekasa. Po dośrodkowaniu jednego z zielonych piłkę ponad bramką skierował głową Adrian Laskowski.

15.min Po błędzie obrońców gości przed szansą strzelecką stanął Krystian Łukaszyk. Piłka trafiła pod nogi Spławskiego, a ten oddał futbolówkę skrzydłowemu zielonych. Łukaszyk uderzył minimalnie obok prawego słupka bramkarza gości.

11.min Unia Solec Kujawski wygląda jak 4-letnia dziewczynka zagubiona w gęstej mgle. Warciarze zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym, w czym spisują się nawet przyzwoicie.

5.min GOL!!! Adam Durowicz idealnie uderzył ponad murem w lewe okienko bramki Unii i zieloni prowadzą już 1:0.

5.min Pierwsza groźna akcja pod bramką gości. Żółtą kartkę otrzymał bramkarz drużyny gości – Dominik Ostrowski. Rzut wolny z 16 metrów dla zielonych.

2.min Tuż przed pierwszym gwizdkiem na ręce kapitana Warty – Alaina Ngamayama przedstawiciel WZPN wręczył puchar za mistrzostwo swojej grupy w III lidze.

IMG_0760

1.min Zaczęli!

16.00 Oba zespoły prezentują się właśnie na murawie kibicom zgromadzonym przy DD12.

15.56 Podopieczni trenera Tomasza Bekasa wyjdą natomiast następującą jedenastką: Filipowiak- Wróblewski, Wypych, Pawłowski, Czerniejewicz – Laskowski, Marciniak, Brylewski, Durowicz, Łukaszyk – Spławski.

15.53 Goście rozpoczną pojedynek 33. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w składzie: Ostrowski – Bednarek, Stypczyński, Grzelczak, Ikegami, Kubacki, Nytko, Janicki, Kanik, Nowak, Podgórski.

15.50 Witamy z obiektu przy Drodze Dembińskiej. Dzisiaj Warta Poznań podejmuje Unię Sokół Kujawski.