Warta Poznań – Sparta Brodnica LIVE

W sobotnim meczu 31. kolejki III ligi piłkarskiej grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej liderująca Warta Poznań przypieczętowała mistrzostwo i udział w barażach o II ligę. Podopieczni trenera Bekasa pokonali Spartę Brodnica 1:0 (0:0). Strzelcem bramki był Łukasz Spławski.

warta - sparta

Trener Warty Tomasz Bekas o meczu – zobacz tutaj.

Zdjęcia z meczu zobacz tutaj.

90+4.min KONIEC SPOTKANIA! WARTA MISTRZEM GRUPY KUJAWSKO-POMORSKO-WIELKOPOLSKIEJ I PEWNA GRY W BARAŻACH O AWANS DO II LIGI.

90.min Boisko opuszcza Krystian Łukaszyk, a wchodzi za niego Dariusz Wróblewski. Sędzia dolicza 4 minuty.

89.min Bardzo groźne przewinienie Bartłomieja Fetera- kapitana gości. Zawodnik został ukarany żółtą kartką za brutalne zatrzymanie Adama Durowicza.

86.min Drugą zmianę wykorzystuje także trener gości- Sławomir Suchomski. Łukasza Ciechowskiego zastępuje Marcin Szymański

85.min Zmiana w drużynie trenera Tomasza Bekasa. Strzelca gola schodzącego przy owacjach na stojąco zmienia Adam Durowicz.

83.min GOOOOL! Łukasz Spławski otrzymał podanie od Łukaszyka i z bliska wpakował piłkę do siatki. Warta prowadzi 1:0.

81.min Ależ indywidualna akcja Fiedosewicza! Siedemnastoletni lewy obrońca Warty ładnie skleił podanie od Marciniaka i rajdem dobiegł aż pod pole karne Sparty, skąd oddał strzał pod poprzeczkę, lecz znów górą okazał się być bramkarz Sparty.

76.min Zamieszanie na boisku mogli wykorzystać zieloni. Podczas gdy na boisku leżał kolejny z zawodników gości, znakomite otwierające podanie zaserwował Goździk do Łukaszyka. Ten drugi w sytuacji sam na sam strzelając trafił jedynie tylko w słupek.

70.min Druga zmiana w szeregach Warty. Miłosza Brylewskiego zmienia Gracjan Goździk.

65.min W przewadze liczebnej znalazł się zespół z Brodnicy. Gościa zaatakowali trójką z kontry na dwóch obrońców zielonych. Bartłomiej Feter dostrzegł jednak, że z bramki wyszedł Bartosz Pawłowski i postanowił go przelobować. Strzał pomocnika gości znacznie minął się jednak z bramką.

58.min Zmiana w drużynie Sparty Brodnica. Wchodzi Adam Grisbraber, a plac gry opuszcza Zalewski.

57.min Wymarzony prezent na 31. urodziny mógł sobie sprawić kapitan Warty. Piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce, a kibice Warty podskoczyli już na znak radości. Sędzia asystent uniósł jednak w górę chorągiewkę i wynik wciąż nie uległ zmianie. Przy DD12 wciąż 0:0.

54.min W pole karne z zawodnikiem gości na plecach z piłką zabrał się Łukaszyk. Chwilę później Skrzydłowy Warty leżał już na płycie boiska i sędzia uznał to za symulację. Łukaszyk został ukarany za to żółtą kartką. W następnej akcji w środku boiska faulował z kolei Spławski i on również dołączył do grona zawodników ukaranych żółtą kartką.

51.min Kontra w wykonaniu Brzostowskiego. Ofensywny pomocnik Warty przebiegł z piłką około 40 metrów i na koniec uderzył tuż obok lewego słupka bramkarza Sparty.

48.min Znów doskonale znalazł swoim dośrodkowaniem wolnego zawodnika w polu karnym Ciarkowski. Piłka leciała na Brzostowskiego, a ten postanowił stojąc samotnie przestrzelić.

46.min Warta Poznań rozpocznie drugą połowę z jedną zmianą personalną. Wojciecha Siwka zmienia Tomasz Koziorowski.

45.min  Koniec pierwszej połowy. Warta remisuje do przerwy 0:0.

44. min  Warta coraz bliżej zdobycia bramki. Znów przed szansą stanął Ciarkowski, ale drogę do bramki zamknął mu nieprzepisowo Piotr Lamka. Obrońca Sparty został ukarany żółtą kartką, a rzut wolny wykonywał sam pokrzywdzony. Z 18 metrów skrzydłowy Warty przymierzył w lewy róg Wojtkiewicza, a ten wybronił.

43.min Kombinacyjne zagranie trójki  Spławski-Brylewski-Ciarkowski. Najpierw ten pierwszy podał do Brylewskiego, następnie pomocnik Warty zagrał prostopadle do Ciarkowskiego. Ostatnie podanie przeciął jednak zawodnik gości.

40.min Prawym skrzydłem pognał Filip Brzostowski i próbował dorzucić piłkę do wbiegającego w pole karne Spławskiego. Skrzydłowy Warty przerzucił jednak całe pole karne bramkarza Sparty.

30.min Po pół godzinie gry Warta uzyskuje przewagę optyczną, ale w żaden sposób zawodnicy gospodarzy nie są w stanie tego wykorzystać. Zieloni w ataku grają bardzo ślamazarnie, a Sparta nie wywiera na nich zbyt dużej presji.

27.min Za próbę wymuszenia faulu ukarany został Bartosz Zalewski.

20.min Znów blisko strzelenia bramki była Warta. Tym razem pomóc mógł jeden z defensorów gości, który po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego skierował piłkę w kierunku własnej bramki. Na straży stanął jednak Wojtkiewicz.

15.min Pierwsza klarowna sytuacja gospodarzy. Z rzutu wolnego kąśliwie dośrodkował Ciarkowski i zmusił bramkarza Sparty do piąstkowania. Następnie piłka trafiła do Brzostowskiego, a ten wykończył akcję strzałem obronionym przez Tomasza Wójtkiewicza.

11.min Uciekła piłka kapitanowi Warty – Alain Ngamayama i dzisiejszy jubilat musiał ratować się brutalnym wślizgiem. Za co sędzia główny tego spotkania Piotr Łęgosz musiał go upomnieć.

5.min Prawą stroną zabrał się z piłką Łukasz Spławski, ale obrońca Sparty zatrzymał go przed polem karnym gości.

1.min Zaczęli!

18.00 Wszyscy aktorzy dzisiejszego piłkarskiego spektaklu zaprezentowali się już kibicom gospodarzy.

IMG_0721

17.55 Tak się składa, że zieloni mają o co grać w tą pogodną sobotę. Ewentualne zwycięstwo Warty Poznań zapewniłoby mistrzostwo ligi i – co za tym idzie – grę w barażach o drugą ligę.

17.50 Podopieczni trenera Tomasza Bekasa zagrają dzisiaj natomiast w następującym składzie:  Pawłowski – Siwek, Onsorge, Ngamayama, Fiedosiewicz – Marciniak, Brylewski – Brzostowski, Łukaszyk, Ciarkowski – Spławski.

17.45 Skład Sparty Brodnica: Wojtkiewicz – Gralewski, Janczak, Lamka, Śnieć, Feter, Wiśniewski, Ciechowski, Yoneda, Zalewski, Kretkowski.

17.42 Oba zespoły, a także sędziowie pojawili się już na rozgrzewce.

IMG_0720 IMG_0719

17.40 Witamy ze stadionu Warty Poznań! Do pierwszego gwizdka pozostało 20 minut, a my rozpoczynamy relację z meczu 31. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Liderująca Warta Poznań podejmie dziesiątą w tabeli Spartę Brodnica.