Warta Poznań remisuje z GKS Tychy

Bardzo bliscy wywalczenia trzech punktów w Fortuna 1. Lidze byli piłkarze Warty Poznań, którzy w niedzielę zmierzyli się z GKS Tychy. Prowadzenie zieloni objęli w 32 minucie, kiedy gola strzelił Grzegorz Szymusik. Niestety, goście wyrównali w 89 minucie. Strzelcem bramki był Łukasz Grzeszczyk.

Beniaminek z Poznania nie wykorzystał szansy na odskoczenie od strefy spadkowej. Przewaga nad 16 w tabeli Wigrami wynosi tylko dwa punkty. Dla tyszan to drugi remis z rzędu i drugi w stosunku 1:1. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują  10 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi (31 pkt.), a Warta jest 14. (28 pkt.).

W tabeli Fortuna 1 Ligi prowadzi Raków Częstochowa z dorobkiem 58 punktów. Drugi jest ŁKS Łódź (46 pkt.), a trzecia Stal Mielec (41 pkt.).

Warta Poznań: Lis – Bodzioch, Kieliba, Grobelny, Jakóbowski, Szymusik, Jasiński, Marciniak, Biegański (80. Fadecki), Janicki (87. Cierpka), Żebrakowski (74. Spławski).
GKS Tychy: Jałocha – Daniel, Sołowiej (87. Vojtus), Biernat, Grzybek, Monterde (83. Siemaszko), Steblecki, Grzeszczyk, Piątek, Adamczyk, Piątkowski.