Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska: relacja na żywo

W pojedynku Warty Poznań z Polonią Środa Wielkopolska to drużyna Tomasza Bekasa okazała się być lepszą, choć w pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Prawdziwych mężczyzn ocenia się jednak – jak mawiał klasyk – po tym jak kończą, w związku z tym zieloni wywalczyli trzy punkty w drugiej połowie przechylając szalę na swoją stronę. Strzelcami bramek byli Onsorge i Łukaszyk.

Warta - Polonia Środa 19

Zdjęcia z meczu zobacz tutaj.

Trener Warty Tomasz Bekas powiedział po meczu: czytaj tutaj.

Podsumowanie sobotnich spotkań III ligi – kliknij tutaj.

93.min Koniec. Drużyna Tomasza Bekasa okazuje się być lepszą od Polonii i tym samym utrzymuje się na pozycji lidera. Spotkanie należało do jednego z najbardziej emocjonujących tej rundy. Następny mecz Wartę czeka już w najbliższą środę o godzinie 17 Centrą Ostrów Wielkopolski.

91.min Stuprocentowa sytuacja Polonii. Z zamieszania górą wyszedł jednak Onsorge wybijając piłkę poza boisko.

90.min Zmiana w drużynie zielonych. Boisko opuszcza Michał Ciarkowski, a gra za niego Koziorowski.

85.min Kolejna groźna akcja Ciarkowskiego. Skrzydłowy Warty urwał się obrońcy i uderzył po długim roku. Adrian Lis opuszkami palców zdołał skutecznie zainterweniować.

84.min Trzecia zmiana w drużynie Polonii. Mateusza Plucińskiego zmienił Marcin Falgier.

81.min Po trafieniu Krystiana Łukaszyka Warta wychodzi na prowadzenie.

81.min Gol!

80.min Zamieszanie w polu karnym Polonii. Najpierw piłkę głową wbijał Ngamayama, a następnie niecelnie uderzał Onsorge.

74.min Żółtą kartką za faul taktyczny został ukarany Łukasz Spławski.

70.min Groźna akcja w wykonaniu podopiecznych trenera Mariusza Bekasa. Efektownym szczupakiem popisał się Jakub Solarek, ale trafił piłką w poprzeczkę.

69.min Kibice zgromadzeni w liczbie ok. 450 byli świadkami dwóch zmian. W Warcie Fiedosiewicza zmienił Siwek, a w barwach Polonii za Olczyka wszedł Grzelak.

67.min Żółtą kartkę ujrzał Krystian Łukaszyk. Tym sposobem został ukarany za faul w środku pola.

62.min Kolejna zmiana trenera Mariusza Bekasa, brata szkoleniowca Warty. Za Łukasza Przybyłka wszedł Michał Stańczyk.

57.min Zmiana w drużynie Polonii. Boisko opuścił Krystian Pawlak, a zmienił go Dawid Lisek

55.min Dziwna sytuacja. Na boisku leży… sędzia. Do zdrowia doprowadzili go fizjoterapeuci gospodarzy.

51.min Groźny strzał Ciarkowskiego zza pola karnego, ale piłka minimalnie mija się bramką.

49.min Wojciech Onsorge pewnie umieszcza futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Warciarze remisują z Polonią Środa Wlkp.

49.min Rzut karny dla Warty!

48.min Strzał zewnętrzną stroną stopy oddał Czerniejewicz, ale piłka powędrowała znacznie wyżej niż poprzeczka bramki golkipera  Polonii.

46.min Zawodnicy Warty wznawiają grę, a w ich szeregach nastąpiła zmiana. Gracjana Goździka zmienił Krystian Łukaszyk.

17.00 Zawodnicy obu drużyn z powrotem meldują się na boisku.

16.55 Miniona połowa była jedną z najgorszych w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Bekasa obecnego roku. Sytuację warciarzy uratować ma Krystian Łukaszyk, który jest przygotowywany przez sztab Warty Poznań do wejścia na murawę.

45.min Sędzia główny spotkania – Bartłomiej Pangowski z Bydgoszczy kańczy pierwszą połowę.Warta przegrywa do przerwy 0:1.

44.min Z rzutu rożnego piłka została głęboko wbijana w pole karne, ale Adrian Lis wypiąstkowuje ją poza linię boczną.

43.min Szybka kontra w wykonaniu Warty. Piłkę podprowadzał Michał Ciarkowski, potem podał do Filipa Brzostowskiego, a ten wywalczył rzut rożny.

40.min Kolejna szarża Ciarkowskiego lewą flanką. Zawodnik stwarza dużo zamętu po prawej stronie defensywy Polonii. Tym razem nie wywalczył jednak nawet rzutu rożnego.

34.min Strzelał również Ciarkowski, ale piłka wpadła wprost do „koszyka” Lisa.

33.min Rzut wolny z okolic 20 metra po faulu na Michale Ciarkowskim.

28.min W sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Spławski po podaniu od Adriana Laskowskiego. Napastnikowi Warty piłka jednak uciekła spod nóg i znalazła się w rękawicach Adriana Lisa.

25.min Stracona bramka zdecydowanie podcięła skrzydła zawodnikom Warty. Inicjatywę przejął zespół gości.

20.min Głębokie dośrodkowanie Polonii Środy Wielkopolskiej w pole karne, lecz błąd popełnia bramkarz zielonych i piłka wpada do bramki. Warta Poznań przegrywa z Polonią 0:1.

20.min Gol!

15.min Po uporaniu się z problemami technicznymi rozpoczynamy relację z meczu 24. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym kwadransie spotkania przeważa Warta. Sytuację miał nawet Brzostowski, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Do dzisiejszego meczu 24. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze przystąpiły w następujących składach:

Warta Poznań: 93. Bartosz Pawłowski – 15. Dawid Czerniejewicz, 16. Alain Ngamayama, 4. Wojciech Onsorge, 6. Nikodem Fiedosewicz, 17. Artur Marciniak, 5. Adrian Laskowski,, 11. Filip Brzostowski, 20. Michał Ciarkowski, 18. Gracjan Goździk, 9. Łukasz Spławski.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Mateusz Filipowiak, 10. Franciszek Siwek, 23. Adam Durowicz, 14. Tomasz Koziorowski, 8. Krystian Łukaszyk, 3. Mateusz Wypych, 21. Miłosz Brylewski.

Polonia Środa Wielkopolska: 1. Adrian Lisek – 5. Radosław Barabasz, 17. Mateusz Pluciński, 26. Damian Buczma, 21. Krystian Olczak, 14. Igor Jurga, 8. Łukasz Przybyłek, 10. Jakub Solarek, 23. Adrian Olczyk, 11. Krzysztof Bartoszak, 9. Krystian Pawlak.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Patryk Palacz, 13. Szymon Grzelak, 77. Michał Stańczyk, 15. Przemysław Warot, 6. Adrian Błaszak, 4. Dawid Lisek, 33. Marcin Falgier.