Warta Poznań – Ostrovia Ostrów Wielkopolski (LIVE)

Warta Poznań, nad którą patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”, w kolejnym meczu III ligi piłki nożnej pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 2:0 po golach Krystiana Łukaszyka i Adriana Owczarka. Poniżej zapis meczu „na żywo”.

warta

1. Zaczęliśmy!

3. Goście w ofensywie, atakują lewą stroną boiska. Warta się broni na własnej połowie.

5. Ciarkowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale z dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy przeciwnika.

7. Było blisko! Krystian Łukaszyk mocno kropnął z 14. metrów, ale Reyer przeniósł piłkę nad poprzeczką!

8. Niecelny strzał Onsorge po dośrodkowaniu Ciarkowskiego z rzutu wolnego. Bez zagrożenia dla bramki rywala.

11. Bardzo aktywny na początku meczu jest Krystian Łukaszyk. Tym razem jego strzał blokowany przez obrońce Ostrovii.

14. Dobra interwencja Wojciecha Onsorge, który przerwał drybling Giecza.

16. Kempiński wywalczył faul przed polem karnym. Do stojącej piłki podszedł Błażej Cyfert i jego uderzenie sprawiło dużo kłopotów Filipowiakowi. Ostatecznie bramkarz Warty złapał piłkę.

19. Czerniejewicz ratuje Wartę przed stratą gola! Filipowiak minął się z piłką przy dośrodkowaniu, strzelał Damian Czech, a piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał Czerniejewicz.

21. Drobny uraz Kacpra Ciupy, mamy przerwę w grze.

23. Niezła próba Michała Giecza, ale w ostatniej chwili naciskany przez Ngamayame minimalnie przestrzelił.

26. Warta przechodzi do ofensywy, kilka dobrych akcji. Przed chwilą Ngamayama dograł do Łukaszyka, ale ten minął się z piłką.

29. GOL DLA WARTY! Rewelacyjna akcja Krystiana Łukaszyka, który niemal w pojedynkę przedryblował pół boiska! Asysta Michała Ciarkowskiego, który wyłożył mu piłkę tuż przed polem karnym! Co za gol…

32. Ciut niecelny strzał Łukaszyka! Było blisko drugiego gola dla Warty.

34. Stuprocentowa szansa Ciarkowskiego! Skrzydłowy Warty zbyt długo zwlekał ze strzałem i zablokowali go obrońcy. Takie okazje trzeba wykorzystywać.

38. Warta nie ustaje w atakach! Tym razem bliski szczęścia był Kacper Ciupa, ale minimalnie chybił!

40. W rewanżu Tomasz Kempiński z 10. metrów, ale broni Filipowiak.

42. Żółta kartka dla Adriana Laskowskiego.

45+1. Koniec pierwszej części gry. Warta prowadzi po golu Krystiana Łukaszyka.

PRZERWA. To dobra połowa w wykonaniu warciarzy. Aktywny Krystian Łukaszyk niezły występ udokumentował efektownym golem, ale reszta drużyny również prezentuje się dość przyzwoicie. Jeśli „Zieloni” nie zwolnią tempa, to mogą wygrać wyżej.

46. Zaczęła się druga połowa!

50. Żółta kartka dla Czerniejewicza. Trybuny głośno protestują.

54. Dośrodkowanie Marciniaka z rzutu rożnego, ale radzą sobie z nim przeciwnicy. Po chwili niezły strzał z prostego podbicia Łukaszyka, jednak wyłapał go Reyer.

58. Zmiana w Ostrovii – Perz za Majera.

60. Drobna przerwa w grze przez uraz Czerniejewicza. Obrońca Warty wraca jednak do gry.

63. Mnóstwo dośrodkowań piłkarzy z Ostrowa, jednak celne można by było policzyć na palcach jednej ręki.

65. Żółta kartka dla Marka Szymanowskiego.

65. Zmiana w Warcie – Goździk za Brzostowskiego.

69. Zmiana w Ostrovii – Michalski za Kempińskiego.

70. Zmiana w Warcie – Drzewiecki za Łukaszyka.

72. Zmiana w Ostrovii – Kaczmarek za Szymanowskiego.

75. Fatalny strzał Michalskiego z dystansu, bardzo niecelnie.

77. Zmiana w Warcie – Owczarek za Spławskiego.

80. Teraz Filipowiaka próbował zaskoczyć Kaczmarek, jednak jego strzał zza pola karnego był mocno chybiony.

82. Strzelał wprowadzony Owczarek, jednak na drodze strzału stanął jeden z obrońców Ostrovii.

84. Zmiana w Ostrovii – Kucharski za Giecza.

85. Zmiana w Warcie – Wróblewski za Czerniejewicza.

85. GOL DLA WARTY! Owczarek wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem i trafia do siatki! Ogromny błąd obrońców Ostrovii, którzy stracili piłkę przy budowaniu akcji. Ależ wejście Owczarka!

Warta - Ostrovia 069

89. Ale to była interwencja! Błażej Cyfert pocelował z rzutu wolnego w samo okienko, ale Filipowiak wyciągnął się jak struna i zdołał zatrzymać ten strzał.