Warta remisuje z Odrą

Warta po raz kolejny nie wygrywa na własnym boisku. Tym razem zremisowała z Odrą Opole 2:2. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Paweł Piceluk. Galeria zdjęć – zobacz tutaj.

Warta - Odra

warta - odra składy

17:40 Witamy ze stadionu przy Drodze Dębińskiej! Słońce świeci, kibice powoli się gromadzą, a my mamy już składy.

17:42 Oto wyjściowa jedenastka Warty:

Bukvić – Marciniak, Onsorge, Łukasz Jasiński, Dawid Jasiński – Ngamayama, Scherfchen – Nowak, Gregorek, Ciarkowski – Spławski.

17:44 Z kolei taki skład wystawił trener Petr Nemec

Primel – Nakrosius, Michniewicz, Udarević, Skrzypczak – Cieluch, Wawrzyniak, Deja, Zapotoczny, Krysian – Jarka.

17:50 Trener Piotr Kowal wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Tym samym dzisiaj od pierwszej minuty zagra ta sama jedenastka, która inaugurowała mecz w Ostrowie.

17:55 Skwar w „Ogródku” jest nie do zniesienia na trybunach, więc współczujemy piłkarzom. Oby upalna pogoda nie przeszkodziła w zaprezentowaniu pełni umiejętności przez zawodników obu drużyn.

17:58 Piłkarze są już na boisku, w tle słychać hymn Warty.

***

1. Zaczynamy!

2. Pierwszy atak Warty – Marciniak wywalczył rzut rożny.

3. Spławski! Napastnik gospodarzy ładnie uderzył głową, ale w niezłym stylu broni Primel.

5. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Ciarkowskiego, ale bez zagrożenia dla bramki gości.

6. Jeszcze raz groźny strzał Łukasza Spławskiego już z pola karnego, jednak minimalnie niecelnie. Dobre podanie w tej sytuacji zanotował Gregorek.

9. Spokojnie Odra przechodzi do ataku, jednak Bukvić nie musiał jeszcze nie musiał interweniować.

13. Brzydki faul Nakrosiusa na Onsorge. Obrońca Warty wrócił już na boisku.

18. Póki co brakuje stuprocentowych szans z obu stron. Odra długimi piłkami uruchamia swoich skrzydłowych, lecz chyba żadne dośrodkowanie nie osiągnęło celu.

20. Składną kontrę rozprowadził Gregorek, dograł do Ciarkowskiego, lecz ten uderzył niecelnie.

23. No i przerwa na wodę…

25. Dawid Jarka próbował zaskoczyć z dystansu Semira Bukvicia, ale napastnik Odry przestrzelił.

27. Znowu błysnął Jarka. Wbiegł w pełnym biegu na pole karne, próbował minąć Bukvicia, jednak Bośniak przytomnie wygarnął piłkę spod nóg napastnika.

30. Warta po niezłym początku spuściła nieco z tonu. Próba dośrodkowania Ngamayamy zablokowana przez bramkarza. W odpowiedzi płaski strzał Jarki bez problemów łapie Bukvić.

34. Nieźle wyglądają dzisiaj skrzydła Warty. Nowaka dubluje Marciniak, Ciarkowskiego obiega Jasiński.

37. Stuprocentowa szansa Warty! Gregorek posłał prostopadłą piłkę do Nowaka, ten wyprzedził obrońców, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił.

40. Akcja sprzed trzech minut powtórzona, lecz tym razem Nowak próbował jeszcze dograć do Ngamayamy, jednak kapitan Warty nie doszedł do tego podania.

42. Żółtą kartką ukarany Łukasz Jasiński.

44. Gregorek wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak zdołali go wyprzedzić obrońcy i faulowali go tuż przed pole karnym. Rzut wolny wykonywany przez Ciarkowskiego zatrzymał się na murze.

45. Ostatnia akcja pierwszej połowy – Nowak atakował lewym skrzydłem, płasko uderzył, ale Primel na raty łapie.

PRZERWA. Po niezłych pierwszych minutach tempo meczu spadło. Wiemy już, że Bytovia oraz Chrobry wygrali swoje mecze, więc teoretyczna walka o awans przez Wartę wydaje już się niemal zakończona.

46. Zaczęliśmy drugą połowę!

47. Szybki atak gości – z woleja huknął Deja, jednak w świetnym stylu strzał zatrzymał Bukvić! Było bardzo groźnie.

49. Z daleka próbował uderzyć Tomasz Wawrzyniak, ale odległość przerosła siłę tego uderzenia i piłka ze spokojem doturlała się do rąk bośniackiego bramkarza Warty.

50. Żółtą kartką ukarany Zapotoczny.

54. Niezłe uderzenie z prawej nogi Michała Ciarkowskiego, ale broni Primel.

57. Żółta kartka dla Grzegorza Skrzypczaka.

60. Kolejna próba strzału głową Łukasza Spławskiego, ale i tym razem nieco niecelnie.

62. Giel zmienia Krysiana (Odra)

63. Wzdłuż linii bramkowej dośrodkowywał Alain Ngamayama, jednak brakowało piłkarza, który zamknąłby to podanie.

64. Pogonowski zmienia Gregorka (Warta)

66. Dwukrotnie z dystansu uderzał Scherfchen – za pierwszy razem został zablokowany, a drugą próbę złapał Primel.

67. Schodzi Deja, wchodzi Kocur (Odra).

68. Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Ciarkowskiego. Piłka nie leży dzisiaj „Ciarze” przy stałych fragmentach.

70. Kolejna przerwa na wodę…

74. Gol dla Odry! Duże zamieszanie na polu karnym, piłka spada pod nogi Pawła Giela i rezerwowy zespołu gości pokonuje Buricia.

76. Ciarkowski schodzi, zastępuje go Piceluk.

77. Gol dla Warty! Bardzo składna akcja – Nowak przerzucił do Pogonowskiego, ten zgrał na 11. metr przed bramką, a tam już czyhał Paweł Piceluk. Pewny strzał i Primel nie miał szans.

79. Gol dla Warty! Ależ wejście Piceluka! Zamieszanie przed bramką, uderzał chyba Pogonowskie, a ekwilibrystycznym uderzeniem formalności dopełnił „Picel”.

80. Żółta kartka dla Primela za protesty.

82. Żółta kartka dla Nakrosius.

83. Żółte kartki dla Spławskiego i Wawrzyniaka.

85. Gol dla Odry! Warta fatalnie rozegrała rzut wolny, z kontrą wyszedł Giel, Bukvić obronił strzał Kocura, ale przy dobitce Zapotocznego był już bez szans.

86. Schodzi Jarka, wchodzi Glanowski (Odra).

87. Schodzi Zapotoczny, wchodzi Duda (Odra).

88. Cieluch nieźle dośrodkował, piłkę musnął głową Kocur, a wszystko wyjaśnił Bukvić.