Warta Poznań obroniła mistrzostwo III ligi piłkarskiej i zagra w barażu

Warta Poznań obroniła mistrzostwo III ligi piłkarskiej i zagra w barażu o II ligę. Dzisiaj w ostatnim meczu sezonu zieloni po bardzo emocjonującym pojedynku zremisowali z Lechem II Poznań 3:3 (1:2). Kolejorz trzykrotnie prowadził, ale gospodarze zdołali ostatecznie wyrównać na cztery minuty przed końcem!

warta - Lech II

Warta – Lech II na zdjęciach: kliknij tutaj

Piłkarskie derby Poznania w ostatniej kolejce III ligi miały olbrzymią stawkę – zwycięstwo w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej i prawo gry w barażach o II ligę z Garbarnią Kraków. Gospodarzom do osiągnięcia celu wystarczał remis, lechici musieli wygrać, a do tego liczyć na potknięcie Pelikana Niechanowo, który u siebie podejmował outsaidera rozgrywek Kujawianką Izbica Kujawska.

Już w 2. minucie drugi zespół Kolejorza objął prowadzenie. Gospodarze popełnili fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki, przejął ją Niklas Zulciak i uderzeniem po ziemi otworzył wynik meczu.

Po pół godzinie gry trybuny przy Drodze Dębińskiej mogły się jednak radować. Przy centrze z rzutu rożnego najsprytniejszy okazał się Adrian Laskowski. Warta wyrównała, co dawało jej awans. Taka sytuacja nie trwała jednak długo. Już dwie minuty później Lech znów objął prowadzenie, a to że piłka wpadła do bramki, zaskoczyło chyba wszystkich. Kamil Szubertowski dośrodkował z rzutu wolnego spod linii bocznej, zamykający akcję Tomasz Dejewski głową skierował piłkę w kierunku bramki. Ta leciała długo i wysoko aż w końcu… spadła przed słupkiem w boczną siatkę.

Zieloni znów musieli gonić wynik, ale do przerwy już szans sobie nie stworzyli. Najbliżej był Jan Paczyński, który mógł wykorzystać błąd Jakuba Pawlickiego. Napastnik przerzucił już piłkę nad Adamem Makuchowskim, lecz bramkarza skutecznie asekurował Dejewski. Blisko remisu było za to na początku drugiej połowy. Warta miała serię rzutów rożnych bitych na przemian z obu stron boiska. W końcu piłka trafiła do Krzysztofa Biegańskiego. Po jego strzale głową kibice już zaczynali się cieszyć z remisu, jednak z linii w ekwilibrystyczny sposób piłkę wybił Marcin Wasielewski.

W 56. minucie po rzucie wolnym obrońcom Lecha II uciekł Bartosz Kieliba i głową nie dał szans Makuchowskiemu. Grający z opatrunkiem na głowie obrońca Warty po trzech minutach miał kolejną okazję, ale tym razem bramkarz Lecha przerzucił piłkę ponad bramką. W 69. minucie lechici ruszyli w trójkę do przodu, piłka trafiła pod linią boczną do Pawła Tomczyka. Rezerwowy dośrodkował, a Piotr Kurbiel po raz trzeci wyprowadził Lecha na prowadzenie.

Gospodarze nie wyglądali już na zespół, który ponownie będzie w stanie odrobić straty. To Lech miał sytuacje – uderzali Guedes oraz Tomczyk, a ustalić wynik powinien Zulciak. Strzelec pierwszego gola po kontrze otrzymał od Sanockiego piłkę przed bramką, ale zamiast uderzyć spokojnie do pustej bramki, próbował siłowego rozwiązania i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później niewykorzystana sytuacja zemściła się. Niepilnowany w polu karnym Brzostowski wyrównał dając Warcie triumf w ligowej rywalizacji.

Bramki: dla Warty Laskowski (30), Kieliba (57), Brzostowski (86); dla Lecha II Zulciak (2), Dejewski (32), Kurbiel (70.)

Kartki:   Kieliba, Koziorowski, Szynka (wszyscy Warta) oraz Wasielewski i Pawlicki (Lech II)

Warta: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Łukasz Białożyt, Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński (55. Michał Ciarkowski)– Jan Paczyński (56. Łukasz Spławski).

Lech II: Adam Makuchowski – Maciej Orłowski, Jakub Pawlicki, Tomasz Dejewski – Marcin Wasielewski, Kamil Szubertowski (68. Kacper Wojdak), Patryk Janasik (87. Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes, Wojciech Mielcarek (64. Paweł Tomczyk) – Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel (72. Krystian Sanocki).