Warta Poznań – Lech II Poznań: LIVE

Na stadionie przy ulicy Droga Dębińska 12 rozgrywane były piłkarskie derby Poznania: Warta podejmowała rezerwy Lecha. Zieloni zasłużenie wygrali 1:0 po golu Michała Ciarkowskiego. Ósme zwycięstwo z rzędu jest faktem. Lechici praktycznie stracili szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Do prowadzącej Warty tracą 13 punktów.

Warta - Lech 60

WARTA POZNAŃ – LECH II POZNAŃ 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Ciarkowski (47′).
Żółte kartki: Artur Marciniak, Franciszek Siwek – Marcin Gawron, Dawid Juchacz, Mateusz Klichowicz, Kamil Jóźwiak.
Czerwona kartka: Marcin Gawron (za drugą żółtą)
Warta: Bartosz Pawłowski – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Nikodem Fiedosewicz (46′ Krystian Łukaszyk) – Artur Marciniak, Filip Brzostowski – Franciszek Siwek (86′ Tomasz Koziorowski), Gracjan Goździk (73′ Miłosz Brylewski), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.
Lech II: Mateusz Lis – Kamil Szubertowski, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Piotr Fontowicz – Szymon Drewniak (84′ Dawid Juchacz), Marcin Gawron – Krystian Sanocki (62′ Kamil Jóźwiak), David Holman, Mateusz Klichowicz – Vojo Ubiparip (62′ Piotr Kurbiel).

Trener Warty Tomasz Bekas: – Musielibyśmy być frajerami, żeby zaprzepaścić taką przewagę: kliknij tutaj

Pomeczowa opinie trenera Lecha II Patryka Kniata – czytaj tutaj.

90+3.min. KONIEC MECZU! Warta zwycięża w Ogródku i pewnie zmierza do  gry w barażu o II ligę.

90+2.min Kolejną żółtą kartką dla rezerw Lecha ukarany został Kamil Jóźwiak.

90+1.min Zaostrzyło się spotkanie w Ogródku i kolejna żółta kartka wędruje to zawodnika Lecha II Poznań. Tym razem obejrzał ją Klichowicz.

90.min Sędzia dolicza 3 minuty, a żółtą kartkę ogląda Dawid Juchacz.

89.min  Zza pola karnego mocnym strzałem z woleja popisuje się Brzostowski, ale znów broni Lis.

85.min W szeregach zielonych Franciszka Siwka zmienia Tomasz Koziorowski.

83.min Szymona Drewniaka zmienia Dawid Juchacz.

82.min Krystian Łukaszyk pobiegł lewą flanką i podał do wbiegającego środkiem Ciarkowskiego. Ten uderzył przy słupku, ale piłkę z bramki wybił Lis.

76.min Odpowiedź Warty Poznań. Miłosz Brylewski otrzymał piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem. Bramkarz rezerw wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. A nawet obronną nogą, bo właśnie tą częścią ciała junior Lecha wybił piłkę poza boisko.

74.min Indywidualna akcja Kamila Jóźwiaka. Młody zawodnik wszedł z piłką dryblingiem w pole karne i uderzył na bramkę. Strzał okazał się być jednak za słaby.

73.min Zmiana w wykonaniu trenera Bekasa. Gracjana Goździka zmienia Miłosz Brylewski.

70.min Akcję w ataku pozycyjnym w wykonaniu Kolejorza wykreował Szymon Drewniak. Piłka trafiła do wbiegającego Szubertowskiego, ale ten dośrodkował poza boisko.

62.min Zmiana w Lechu. Schodzi Sanocki i Ubiparip, a wchodzą Jóźwiak i Kurbiel.

61.min Zamieszanie w polu karnym Warty. Po dośrodkowaniu jednego z lechitów zakotłowało się w polu karnym Bartosza Pawłowskiego. Mógł to wykorzystać Holman, ale sędzia boczny i tak podniósł w górę chorągiewkę. Węgierski pomocnik Lecha znalazł się na pozycji spalonej.

60.min Żółtą kartę obejrzały został także Franciszek Siwek.

59.min Czerwona kartka dla zawodnika Lecha II Poznań. Drugą żółtą za faul w środku boiska obejrzał Marcin Gawron.

55.min Indywidualna akcja Filipa Brzostowskiego. Młody warciarz zakręcił w polu karnym Wiktorem Wittem, ale ostatecznie uderzył prosto w bramkarza Lecha.

52.min Strzału z dystansu dwukrotnie spróbował Marciniak, ale piłka w obu przypadkach znacznie minęła się z bramką.

50.min Za brutalny faul z boku boiska żółtą kartkę obejrzał Marcin Gawron.

Warta - Lech 58

47.min Warciarze nie pozostają na laurach. Chwilę po strzelonej bramce w pole karne z piłką wszedł świeżo wprowadzony na boisko  Łukaszyk i uderzył zewnętrzną częścią stopy. Mateusz Lis, a więc czwarty bramkarz w kolejce do grania w pierwszej drużynie zdołał złapać jednak futbolówkę.

46.min GOOOOOL! Michał „Ciara” Ciarkowski! Piłkarz gospodarzy dryblingiem minął jednego z obrońców Lecha i technicznym strzałem przy dalszym słupku pokonał Mateusza Lisa.

46.min Zaczynamy drugą połowę. W przerwie ze zmiany skorzystał Tomasz Bekas. Nikodema Fiedosewicza zmienił Krystian Łukaszyk.

16.55 Porażka rezerw Lecha przekreśliłyby natomiast szanse na wygranie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej  w III Lidze.

16.50 Jeśli zieloni zwyciężą dzisiejszego popołudnia, doprowadzą do ósmego z rzędu zwycięstwa. Kolejne 3 punkty do dorobku podopiecznych trenera Tomasza Bekasa bardzo zbliżyłyby ich do gry w barażach o II ligę.

45.min Sędzia główny spotkania – Tomasz Zieliński zakończył właśnie pierwszą połowę. W minionych 45 minutach widzieliśmy bardzo wyrównane spotkanie, ale i żadna drużyna nie zasłużyła jeszcze sobie na 3 punkty.

43.min Kolejne niecelne strzały po obu stronach. Najpierw uderzał Vojo Ubiparip, a później z piłką obrócił się Michał Ciarkowski i po jego strzale również piłka poleciała kilka metrów obok bramki.

31.min W dzisiejszym meczu w drużynie Lecha II Poznań biega po boisku czterech zawodników, którzy mają już za sobą debiut w oficjalnych meczach pierwszej drużyny. Szymon Drewniak, Vojo Ubiparip, David Holman i Krystian Sanocki. Póki co, najlepiej wygląda Szymon Drewniak, który stanowi o sile Lecha II w środku boiska.

25.min Ładna dwójkowa akcja zawodników pierwszej drużyny Lecha przesuniętych do rezerw. Piętką do Holmana zagrał Vojo Ubiparip, który absolutnie nie zaskakuje dzisiaj zaangażowaniem, a David Holman uderzył ponad bramką.

21.min Niecelny strzał z dystansu oddaje Michał Ciarkowski.

18.min Gracjan Goździk podaje do Łukasza Spławskiego, a ten przecinającą pole karne piłką poszukał kolegi z drużyny. Żaden warciarz nie zdążył jednak do piłki.

14.min Groźna kontra w wykonaniu Michała Ciarkowskiego po stracie Drewniaka. Skrzydłowy Warty poślizgnął się jednak przed polem karnym Warty i wynik wciąż nie uległ jeszcze zmianom.

10.min Przerzut Szymona Drewniaka na lewe skrzydło, a tam piłkę otrzymał Mateusz Klichowicz. Zawodnik rezerw Lecha uderzył w stronę bramki Pawłowskiego, ale piłka zatrzymała się na Wojciechu Onsorge. Na razie w Ogródku oglądamy bardzo wyrównane spotkanie .

3. min Początek spotkania, a sędzia już ukarał pierwszego zawodnika żółtą kartką. Za faul w środkowej części boiska ukarany został Artur  Marciniak.

Warta - Lech 12

2.min Gospodarze grają następującą jedenastką: Pawłowski – Czerniejewicz, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz – Marciniak, Brzostowski – Siwek, Goździk, Ciarkowski – Spławski.

Rezerwowi: Fleisher, M.Pawłowski, Łukaszyk, Koziorowski, Brylewski, Durowicz, Wróblewski.

Warta - Lech 11

2.min Rezerwy Lecha rozpoczęły mecz w składzie: Lis – Szubertowski, Witt, Dejewski, Fontowicz, Klichowicz, Gawron, Drewniak, Sanocki, Holman, Ubiparip.

Rezerwowi: Dąbrowski, Rymar, Wojdak, Juchacz, Jóźwiak, Kurbiel, Woźniak.

1.min Zaczynamy Derby Poznania!