Warta nadal liderem. W niedzielę Lech II gra z Tarnovią

Warta Poznań, której patronuje „Nasz Głos Poznański” w meczu na szczycie III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej podejmowała Polonię Środa Wielkopolska i wygrała 2:1 (0:1).

Warta - Polonia Środa 21

O meczu mówiono, że jest bratobójczy, bo naprzeciw siebie stanęli bracia Bekasowie: Tomasz – trener Warty i Mariusz – szkoleniowiec Polonii. Ponadto pojedynek był rewanżem za niedawny półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wtedy górą była Polonia, która lepiej egzekwowała „jedenastki”. W dodatku jesienią Warta przegrała z Polonią aż 1:5.

Zaczęło się fatalnie dla gospodarzy. W 19 minucie goście objęli prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Bramkarz Polonii wykopywał piłkę w kierunku bramki Warty, a jej golkiper Bartosz Pawłowski interweniował na tyle niefrasobliwie, że praktycznie wpadł z nią do siatki. Gdyby nie dotknął piłki byłby aut.

– Byliśmy blisko i bramka została uznana słusznie – powiedział nam trener Warty Tomasz Bekas.

W pierwszej połowie poznaniacy grali słabo. To się zmieniło po przerwie. Już w 50. minucie za faul w polu karnym na Michale Ciarkowskim sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Wojciech Onsorge. W 82. minucie wynik ustalił Krystian Łukaszyk, który zdobył swoja 11 bramkę w sezonie.

Warta tym samym pozostała liderem III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Relacja z meczu minuta po minucie – zobacz tutaj.

Zdjęcia z meczu obejrzyj tutaj – kliknij.

Trener Warty Tomasz Bekas powiedział po meczu: czytaj tutaj.

Wyniki sobotnich meczów:

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (0:1),
Unia Swarzędz – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (0:2),
Wda Świecie – Nielba Wągrowiec 1:1 (0:0),
Centra Ostrów Wielkopolski – Unia Solec Kujawski 1:2 (0:0)
Chełminianka Chełmno – Victoria Września 0:3 (0:2),
Sparta Brodnica – Start Warlubie 2:2 (1:1),
Pogoń Mogilno – Włocłavia Włocławek 3:2 (2:1).

W niedzielę zmierzą się Lech II Poznań z Tarnovią Tarnowo Podgórne (o godz. 12 we Wronkach) oraz Jarota Jarocin z Sokołem Kleczew (godz. 15).

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (0:1)

Bramki: Wojciech Onsorge (50. – rzut karny), Krystian Łukaszyk (82.) – Bartosz Pawłowski (19. – samobójcza)

Warta: Bartosz Pawłowski – Dawid Czerniejewicz, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (68. Franciszek Siwek) – Artur Marciniak, Adrian Laskowski – Filip Brzostowski Ż., Michał Ciarkowski (89. Tomasz Koziorowski), Gracjan Goździk (46. Krystian Łukaszyk Ż.) – Łukasz Spławski Ż.

Polonia: Adrian Lis – Radosław Barabasz, Mateusz Pluciński (84. Marcin Falgier), Damian Buczma, Krystian Olczyk – Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (62. Michał Stańczyk) – Jakub Solarek, Adrian Olczyk (68. Szymon Grzelak), Krzysztof Bartoszak – Krystian Pawlak (58. Dawid Lisek).