Volkswagen dba o relacje z sąsiadami


Volkswagen Poznań wsłuchuje się w głos swoich sąsiadów na Wildzie. Od wielu lat przedstawiciele Odlewni Volkswagena spotykają się cyklicznie z przedstawicielami Rady Osiedla Wilda.  W ramach prowadzonego dialogu z mieszkańcami omawiane i rozwiązywane są najważniejsze kwestie dotyczące funkcjonowania odlewni. W środę otwarty został nowy parking dla pracowników odlewni, który poprawi komfort życia mieszkańców Wildy oraz pracowników firmy.

Nowy parking zlokalizowany jest na placu przed byłym stadionem Lecha w odległości zaledwie 300 metrów od fabryki. Powierzchnia parkingu wynosi 12 500 m2, co oznacza, że zmieści się na nim ponad 300 pojazdów. Dodatkowo udało się zrewitalizować stary, zaniedbany teren, tworząc z niego przyjazną i uporządkowaną przestrzeń. Dla porównania – dotychczasowy parking miał powierzchnię zaledwie ok. 7000 m2
– Nasz dotychczasowy parking zlokalizowany przy ul. Saperskiej wraz z rozwojem odlewni, a tym samym zwiększonym zatrudnieniem okazał się niewystarczający. Wielu mieszkańców Wildy skarżyło się, że nasi pracownicy parkują swoje samochody w sąsiedztwie odlewni, ponieważ brakowało już miejsc na naszym parkingu. Postanowiliśmy to zmienić i kilkanaście miesięcy temu rozpoczęliśmy przygotowania do utworzenia nowego, większego parkingu dla naszych pracowników. Otwarcie nowego parkingu oznacza większy komfort dla naszych pracowników oraz przede wszystkim naszych sąsiadów, mieszkańców Wildy – mówił Mirco Wöllenstein, dyrektor Odlewni.
Jego słowa potwierdza Adam Babicz, przewodniczący Rady Osiedla Wilda: – Od wielu lat spotykamy się, jako Rada Osiedla z przedstawicielami Odlewni. Stanowimy pomost między spółką, a mieszkańcami Wildy. Volkswagen wsłuchuje się w głos mieszkańców i stara się spełniać ich postulaty, czego najlepszym przykładem jest otarcie nowego parkingu. Jestem przekonany, że ta inwestycja znacznie poprawi sytuację parkingową oraz komunikacyjną na Wildzie.
Budowa parkingu to nie jedyne działanie jakie podejmuje Odlewnia Volkswagena, by minimalizować swój wpływ na życie mieszkańców Wildy. Spółka zdecydowała się między innymi zreorganizować system dostaw i wywozu piasku. Przed wprowadzonymi zmianami dostawy piasku były realizowane przez całą dobę. Po zmianach transporty te odbywają się tylko w godzinach 6-22. Zmianie uległa również ilość transportów przez tzw. „starą bramę” od ul. 28 czerwca 1956 na rzecz wjazdu od strony ul. Hetmańskiej. Takie rozwiązanie pozwoliło na znaczące zmniejszenie natężenia ruchu wzdłuż ul. 28 czerwca 1956. Sukcesywnie wprowadzana jest nowa technologia produkcji. Do 2016 roku 90% produkcji rdzeni w Odlewni ma odbywać się w technologii Anorganik (nieorganicznej), która pozwala na radykalne obniżenie emisji substancji zapachowych do otoczenia.  W planach na najbliższy rok jest także budowa wiaty akustycznej, która ograniczy poziom hałasu.

Dodaj komentarz