Rekordowy Poznań Maraton (ZDJĘCIA)

Wśród mężczyzn po fantastycznym samotnym biegu i finiszu laur zwycięzcy zdobył zawodnik z Ukrainy Iukhymchuk Mykola osiągając czas 02:14:30. Tuż za nim na podium stanęli Nduva Boniface Wambua (Kenia) z czasem 02:17:56 oraz Pramau Włodzisław (Białoruś) z wynikiem 02:19:46. Wśród kobiet do zaciętego pojedynku doszło pomiędzy naszą reprezentantką Dominiką Stelmach, a maratonkami z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ostatecznie na podium zawodniczki stanęły w następującej kolejności Takada Haruna z wynikiem 02:40:49, Dominika Stelmach w czasem 02:42:39 oraz Hatakeyama Miyu z osiągniętym czasem 02:42:52.

W rywalizacji na wózkach z napędem pośrednim jako pierwszy na mecie zameldował się  Wilk Rafał osiągając czas 01:03:53, a wśród kobiet Oroszova Anna z wynikiem 01:49:13.

Wśród zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim tryumfowali: Wilczyński Jarosław z czasem 03:06:51 oraz Trzcińska Joanna, która wśród kobiet osiągnęła najlepszy czas 03:50:45.

Najlepsi poznaniacy stanęli na linii mety osiągając czas 02:37:51 Wietecki Łukasz oraz 03:23:42 Stroińska Roma.

PKO Poznań Maraton był dla wielu zawodników szczególnie szczęśliwy, gdyż wygrali cenne nagrody. Każdy zawodnik, który wrzucił do urny w Biurze Zawodów kupon konkursowy oraz ukończył maraton w czasie 6 godzin, miał szansę wygrać jedną z dziesięciu nagród finansowych po 1000 zł każda, trzech bonów o wartości 500 zł każdy na zakup odzieży sportowej w sklepach 4F, nagrody w postaci weekendu w Hotelu Sheraton w Stockholmie dla dwóch osób oraz wejściówkę na mecz Kolejorza uprawniającą do obejrzenia go z trybuny prasowej. Lista zwycięzców dostępna na stronie: www.marathon.poznan.pl.

Na koniec, co chyba dla nas najważniejsze, 18 edycję PKO Poznań Maratonu kończymy wspaniałym rekordem frekwencji. Na mecie zameldowało się 6378 uczestników.

Organizatorzy przepraszają za opóźnienia na starcie 18. PKO Poznań Maratonu. – To pierwsza sytuacja tego typu w całej historii poznańskich wydarzeń biegowych oraz wielka nauczka na przyszłość, z której wyciągniemy odpowiednie wnioski. Dołożymy wszelkich starań, aby uniknąć tego w przyszłych edycjach, zarówno półmaratonu jak i maratonu – informują organizatorzy.

W sutannie na Poznań Maraton…

Zwycięzca 18. Poznań Maratonu w  czerwcu wygrał II Bieg Mieszka I w Buku: II Bukowski Bieg Mieszka I zdominowany przez Ukraińców (ZDJĘCIA)

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.