Tworek: – Wiemy co poprawić w grze Warty Poznań

– Cieszę się bardzo z tego sparingu, mimo że wynik zupełnie mnie nie zadowala. Wiemy co poprawić w grze Warty Poznań i gdzie mamy braki – mówił po przegranym sparingu z beniaminkiem ekstraklasy ŁKS Łódź, trener Piotr Tworek. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

– To był chyba najlepszy przeciwnik spośród trzech naszych sparingpartnerów w okresie przygotowawczym. Zmierzyliśmy się z rywalem, który bardzo dobrze operował piłką i grał w bardzo ciekawym ustawieniu. Wynik 3:0 pokazuje, że stroną dominującą, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, był zespół ŁKS. My skupialiśmy się dzisiaj na grze w wysokim pressingu. I to nam zupełnie nie wychodziło, ponieważ zespół ŁKS dobrze wychodził spod tego pressingu, co kosztowało nas wiele sił. Zyskaliśmy dobry materiał do poglądu i analizy tego, co robimy źle, gdzie mamy braki i co trzeba poprawić. Cieszę się bardzo z tego sparingu, mimo że wynik zupełnie mnie nie zadowala. Zasłużyliśmy dzisiaj na chociaż jedną bramkę, bo oprócz rzutu karnego mieliśmy dobre sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie. No ale te okazje trzeba umieć wykorzystać i będziemy nad tym pracowali. Czeka nas dużo pracy, także nad taktyką –  mówił po przegranym sparingu z drużyną ŁKS Łódź 0:3 trener Warty Poznań, Piotr Tworek.