SKF Forex Polska Politechnika Poznańska wygrała z kadrą Norwegii U-19

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Drugoligowe siatkarski SKF Forex Polska Politechnika Poznańska w ramach przygotowań do nowego sezonu wygrały mecz kontrolny z reprezentacją Norwegii U-19.

Poznanianki spotkanie z Norwegią rozegrały przed wyjazdem na zgrupowanie w Mielnie w nowej Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, a na trybunach oprócz kibiców można było zobaczyć m.in. prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Brońskiego, znanego sędziego Ryszarda Błaszczyka, trenerów lokalnych klubów Marka Tuszyńskiego i Zbigniewa Kegela oraz wielu dziennikarzy. Pierwszy set rozgrywany był pod dyktando SKF Forex Polska Politechnika Poznańska i zakończył się ich zwycięstwem 25:19.

Dużo emocji dostarczyły dwie kolejne odsłony, po których poznanianki wyszły na prowadzenie 2:1. Czwarty set również zakończył się zwycięstwem miejscowych 25:21. Jednak sztaby szkoleniowe obu zespołów postanowiły rozegrać jeszcze jednego seta, aby wszystkie siatkarki mogły jak najwięcej czasu spędzić na boisku.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za gościnę i był to honor grać przeciwko tak świetnej drużynie. W Poznaniu widoczna była wysoka jakość na każdym kroku. Dziękujemy za świetną organizację bo wszystko było naprawdę na najwyższym poziomie. Dla nas to świetne doświadczenie zagrać przeciwko starszemu zespołowi dzięki czemu uczymy się rozwiązywać trudne sytuacje i ulepszamy nasze umiejętności na długo przed ważnym turniejem jakim są kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Specjalnie podziękowania od naszego pierwszego trenera Matta van Wezeldla dla gospodarzy – mówił po spotkaniu trener Tomasz Cudny ze sztabu szkoleniowego reprezentacji Norwegii U-19.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – Norwegia U-19 4:1 (25:19, 25:27, 29:27, 25:21, 25:18)

SKF: Radzewicz, Kohut, Czaplińska, Karolczyk, Halczak, Lewandowska, Grzeca, Bogacz, Kozłowska, Latowska, Ptaszyńska, Kwiatek, Kucner.

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).